Drużyny Maratonu ze zmiennym szczęściem

Rozpoczęła się druga faza rozgrywek trzecioligowych w siatkówce kobiet i mężczyzn. Męska drużyna Maratonu gra o utrzymanie. W pierwszym meczu nasz zespół wygrał bardzo ważny mecz z wyżej notowanym po sezonie zasadniczym UKS Brzeszcze.

Maraton wygrał w czterech setach 25:21, 25:14, 21:25, 25:22 i dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty.

Nasz zespół wystąpił w pełnym składzie. Żaden z zawodników nie jest kontuzjowany. Kluczem do zwycięstwa okazała się dobra zagrywka i przyjęcie. Dobrze zaprezentował się cały zespół. Trener Edward Zając szczególnie chwalił grę Sebastiana Barnasia (rozgrywający) oraz Adriana Kłosowskiego.

Kobiecy zespół, grający o miejsca 1-8 nie sprostał mającej uzasadnione aspiracje drugoligowe Jedynce Tarnów.  Nasze dziewczyny przegrały w trzech setach 25:14, 25:14, 25:22. Dwa pierwsze sety to świetna gra rywalek i niestety nienajlepsza maratonu. Ciekawy był trzeci set, w którym drużyna Maratonu prowadziła na początku 7:2 jednak trenerka Tarnowianek powróciła do ustawienia z początku spotkania. W rezultacie Jedynka zaczęła odrabiać straty i finalnie wygrała seta do 22.