Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego w Krzeszowicach

W minioną sobotę 22 stycznia zainaugurował swoją działalność w Krzeszowicach Uniwersytet Dziecięcy. Na pierwsze zajęcia przyszło (w większości z rodzicami) ponad pięćdziesięcioro studentów i studentek w wieku od kilku do kilkunastu lat.

 

 

Dr hab. Grzegorz Biliński poprowadził pierwszy wykład. Tematem była współczesna animacja. Wyjaśnił on młodym studentom m. in., na czym polega tworzenia animacji 3D i 2D, opowiedział o ruchu i o tym, w jaki sposób zapisujemy go w komputerze. Zdradził także, jak animować przedmioty np. krzesło i lampę. Zaprezentował także fragmenty animacji filmowych.

 

Doktor habilitowany Grzegorz Biliński jest artystą, scenografem, twórcą wielu aranżacji wystaw muzealnych oraz nauczycielem akademickim w Akademii Sztuk Pięknych  w Krakowie. Prowadzi także własne studio projektowe w Krakowie.

 

Kolejny wykład – 19 lutego 2011

Temat: „Jak fizyka pozwala zajrzeć we wnętrze człowieka?”

Podczas wykładu doktor Wojciech Krzemień opowie o jednym ze współczesnych zastosowań fizyki w medycynie. Postara się poglądowo omówić zasadę działania tzw. pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), który służy do stworzenia obrazu wnętrza człowieka.

 

Więcej informacji na temat Uniwersytetu można znaleźć na stronie www.duwk.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz