Zakończenie sezonu turystycznego w Klubie Podróżnika

Jak co roku w połowie grudnia członkowie Klubu Podróżnika spotykają się na zakończeniu sezonu turystycznego. W tym roku było to już czwarte spotkanie.

 

W sobotnie popołudnie przy przeglądaniu kroniki klubowej mile wspominano wyjazdy krajowe i zagraniczne, których było w bieżącym roku aż 24 w tym 2 wyjazdy zagraniczne. Według statystyki prowadzonej przez Prezesa Klubu Pana Stanisława Smerekę od początku istnienia Klubu zorganizował już 122 imprezy,w tym 84 wycieczki piesze, 6 wyjazdów zagranicznych, 4 pikniki.

Brawo Prezesie – tak trzymać!!!

Ambitne są również plany na 2011 rok. Przewiduje się ok. 7 wyjazdów w góry dla bardziej wytrawnych naszych podróżników oraz 16 wycieczek dla klubowiczów nie czujących się na siłach wspinać się w wysokie partie gór. Oprócz tego będą również pikniki i część kulturalna, czyli bliższe zapoznanie się z muzyką i teatrem.

Dla wyróżniających się klubowiczów Prezes ufundował drobne upominki. Na spotkaniu nie obyło się od składania życzeń grudniowej solenizantce naszej wspaniałej Pani Marii, będącej „ poetycką duszą „ naszych wyjazdów. Podczas wyjazdów przekazywała nam cenne informacje o przyrodzie, ludziach, artystach i poetach zamieszkujący zwiedzany region kraju, a co warto podkreślić zawsze zakończenie imprezy puentowała odpowiednio dobranym wierszem.

Jednym z ważnych punktów naszego sobotniego spotkania było uczestnictwo byłej naszej klubowiczki Pani Agnieszki, która przybyła do nas aż z Australii, gdzie obecnie mieszka. Agnieszka po opuszczeniu naszego kraju i Klubu nie rozstała się z uprawianiem turystyki pieszej. Czynnie uczestniczy w podróżach i wycieczkach tamtejszego Klubu Buszmenów przemierzając i poznając tamtejsze tereny. Opowiadała członkom nowego Klubu o imprezach organizowanych przez nas.

Wiadomo okres grudniowy, to czas zbliżających się świat Bożego Narodzenia i początku Nowego Roku.

Z tej okazji składaliśmy sobie wzajemnie i naszym rodzinom serdeczne życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem.

Z tej okazji życzymy również wszystkim sympatykom naszego Klubu, aby narodzony Jezus spełnił ich wszystkie marzenia.

Jadwiga Godyń

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz