Młodzi piłkarze walczyli o puchar Donalda Tuska (fotoreportaż)

Jedną z aren zmagań w pucharze premiera RP stał się kompleks boisk ORLIK w Krzeszowicach, na którym od 14 do 20 września rywalizowały drużyny z naszej gminy – był to pierwszy etap długiej drogi do ogólnopolskiego finału zaplanowanego w Warszawie w dniach 20 – 23 października.

 

Sprawnie przeprowadzone turnieje na poziomie gminnym wyłoniły naszych reprezentantów –  drużyny UKS Jedynka Krzeszowice i CKiS Krzeszowice wśród dziewcząt oraz Woli Filipowskiej i UKS Wulkan Rudno wśród chłopcy.

To właśnie młodzi piłkarze z Woli Filipowskiej jako pierwsi staneli do rywalizacji o finał wojewódzki. Bez tremy w pierwszym meczu pokonali drużynę z Piotrowic 3 – 0. W drugim meczu decydującym o awansie do finału przegrywając już 0 – 2, zdołali zdobyć kontaktową bramkę. Niestety rywal z Trzebini w końcówce zachował więcej sił, zdobył jeszcze 2 gole i wygrał ostatecznie 4 – 1. Na osłodę piłkarzom z Woli pozostał fakt, iż zajęli ostatecznie w turnieju III miejsce, a jedyny mecz przegrali z późniejszym triumfatorem.

Pomimo że w zawodach rywalizowali zawodnicy dopiero zdobywający piłkarskie umiejętności mecze dostarczały ogromnych emocji – najwięcej oczywiście w finale, który swoją dramaturgią powodował drżenie rąk u trenerów walczących drużyn.

Finał lepiej rozpoczęli zawodnicy z Trzebini, którzy szybko strzelili bramkę drużynie SP 2 Chełmek. Po chwili zwątpienia zawodnicy z Chełmka ruszyli do odrabiania strat. Wyrównującą bramkę  udało im się zdobyć dopiero w ostatniej minucie w dość przypadkowych okolicznościach – po lekkim strzale piłka odbiła się od jednego z obrońców z Trzebini i upadał do bramki obok zaskoczonego bramkarza.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, więc sędzie zarządził serię rzutów karnych.

Pomimo utraty prowadzenia w ostatniej minucie spotkania bardziej opanowani byli zawodnicy UKS Trzebinia, którzy dzięki świetnej postawie bramkarza wygrali 4 – 3.

Po zakończeniu turnieju Dyrektor CKiS Tomasz Piechota wręczył kapitanom drużyn pamiątkowe dyplomy i uhonorował najlepszych strzelców – Marcina Głogowskiego z ZS Babice oraz Daniela Wandasa z SP 2 Chełmek, którzy zgodnie zdobyli po 5 bramek. Ponadto wszyscy zawodnicy mogli spróbować wypieków z piekarni „Złoty Kłos” Henryka Haczyka – sponsora turnieju.

UKS Wulkan zajął 2 miejsce w eliminacjach wojewódzkich rozgrywanych w miejscowości Klucze. Do awansu do kolejnego etapu rozgrywek zabrakło 1 strzelonej bramki.

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

Dodaj komentarz