Warsztaty Tańca Afro

Warsztaty tańca afrykańskiego, towarzyszące wystawie „Moje spotkania z Afryką” (2 lipca-27 sierpnia). To propozycja dla młodzieży i osób dorosłych, nawet bez wcześniejszego doświadczenia tanecznego. Warsztaty poprowadzą pasjonaci i znawcy kultur afrykańskich, członkowie grupy Tamtamitutu, Patrycja Jovanka i Marcin Urzędowski.

 

www.tamtamitutu.home.pl

 

8 lipca, czwartek, godz. 18.00-20.00

Galeria Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

ul. Walkowskiego 1

wstęp wolny

Zapisy i informacje: 602 726 353. Ilość miejsc ograniczona!

 

PATRYCJA JOVANKA – wizażystka, charakteryzatorka, pasjonatka tańca, choreograf oraz zastępca lidera w grupie Tamtamitutu.

Od najmłodszych lat występowała na scenie w NCK-u. Związana początkowo ze Szkołą Baletową, następnie – zafascynowana tańcem towarzyskim – pobierała lekcje w Szkole Tańca „Skarlet” oraz w Akademii Tańca po czym dołączyła do Klub Tańca Towarzyskiego „Bawinek” pod którego skrzydłami zdobyła klasy w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich. W międzyczasie uczestniczyła w warsztatach: flamenco, samby, salsy, tańca brzucha, modern jazz underground, hiphopu, hype hip hop new style. Obecnie prowadzi zajęcia z afro, afrojazzu i erotic aerobic w fitness clubie Active Live oraz warsztaty z tańca hula.

MARCIN URZĘDOWSKI – miłośnik kultur pierwotnych, zwłaszcza kultur ludów Mande Afryki Zachodniej, twórca licznych inicjatyw pro afrykańskich. Uprawia muzykę perkusyjną.

Od 7 lat propaguje w Polsce mało znane aspekty kulturowo-historyczne afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Nie ogranicza się jednak tylko do najbardziej znanego nośnika owej kultury, jakim jest Djembe. Choć to jego ulubiony, to gra także na licznych instrumentach afro-kubańskich, brazylijskich, a także na skonstruowanych przez siebie instrumentach. Jest fascynatem różnorodnych kultur perkusyjnych, których umiejętne zestawienie ze sobą, daje jego osobisty obraz bębniarza. Oprócz grania muzyki etnicznej, wdraża jej elementy w muzykę popularną; nie tuzinkowe spojrzenie na muzykę powoduje różne dziwne i eksperymentalne projekty łączące wiele stylów i technik grania. Obecnie nagrywa płyty, koncertuje w Polsce i za granicą, prowadzi warsztaty i lekcje indywidualne.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz