Przegląd Piosenki Religijnej w Nawojowej Górze

To był już III Przegląd Piosenki Religijnej, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze. Tradycją jest, że w ostatni wtorek roku szkolnego – tym razem 22 czerwca – dzieci i młodzież szkół Gminy Krzeszowice spotyka się, by w myśl powiedzenia że kto śpiewa to podwójnie modli się, wyprosić zdrowe, bezpieczne wakacje. Zaczęło się niekonwencjonalnie, bowiem Burmistrz Gminy, Czesław Bartl, zamiast przemówienia na rozpoczęcie spotkania, zaśpiewał dwie piosenki z akompaniamentem gitary. Potem wystąpiły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia prowadzonego przez Siostry Szarytki na Nowej Wsi, następnie gość spotkania – zespół „Lazaryści“ złożony z kleryków z Seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa zaprezentował jeden utwór, by po części w której prezentowały się szkoły, dać prawie godzinny koncert porywając uczestników do zabawy.
W spotkaniu uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Organizacyjnego UM Marzena Oczkowska, Radny Antoni Jamiński, Organista Parafii w Nawojowej Górze Piotr Matysik z małżonką i córeczką. Opiekę duchową sprawował proboszcz z Nawojowej Góry ks. Janusz Kosowski, a prezentowały się szkoły: Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, Zespół Szkół w Nowej Górze, Szkoła Podstawowa w Krzeszowicach oraz organizatorzy, czyli Szkoła Podstawowa w  Nawojowej Górze.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki i pamiątki spotkania. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

relacja:Agnieszka Wołodko

Dodaj komentarz