Zamek Tenczyn otwarty dla zwiedzających (fotoreportaż)

Czas ruszać na zwiedzanie zamku Tenczyn. Już od rana założyli tam swoją bazę rekonstruktorzy, którzy będą na Tenczynie również w niedzielę. Z nowości, do zwiedzania jest też Barbakan niedawno oddany do dyspozycji turystów. Oczywiście zamek jest dostępny dla zwiedzających codziennie do 3 maja i w każdy kolejny weekend i święta.

Czytaj dalej Zamek Tenczyn otwarty dla zwiedzających (fotoreportaż)

W Paczółtowicach patriotycznie (fotoreportaż)

Paczółtowice, to pierwsza miejscowość w gminie Krzeszowice, w której odbyły się uroczystości patriotyczne związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła akademia w Szkole Podstawowej z udziałem gości: księdza Ryszarda Pałki, wiceburmistrza Witolda Kulczyckiego i kombatantów. Później goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie przeszli pod Pomnik Niepodległości Polski, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Czytaj dalej W Paczółtowicach patriotycznie (fotoreportaż)

Zamek Tenczyn ponownie otwarty dla turystów

Od 29 kwietnia serdecznie zapraszamy do zwiedzania ruin zamku Tenczyn w Rudnie. Przez pięć kolejnych dni majowego weekendu, a później we wszystkie soboty, niedziele i święta, w godzinach od 10.00 do 18.00 zamek będzie otwarty dla zwiedzających. 
Po trasie zamku będą oprowadzali przewodnicy ze Stowarzyszenia dla Szkoły w Tenczynku oraz ze Stowarzyszenia Ratuj Tenczyn, którzy opowiedzą o bogatej historii Tenczyna oraz jego rekonstrukcji.

Czytaj dalej Zamek Tenczyn ponownie otwarty dla turystów

Bezpieczny Senior

Podkrakowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krzeszowicach oraz Komisariat Policji w Krzeszowicach serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy Krzeszowice, w szczególności Seniorów na debatę społeczną pt. „BEZPIECZNY SENIOR”, która odbędzie się w piątek 21 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w sali 12-13, I piętro w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach.

Czytaj dalej Bezpieczny Senior