Jesteś nieustannie na diecie i brak efektów? Pojawił się efekt jojo?

Dopasowana dieta

Najczęstszym problemem jest źle skomponowana dieta. Wiele diet polega na wyeliminowaniu składników odżywczych np. tłuszczy lub węglowodanów. Najlepsza dieta to dieta dopasowana do istniejących problemów i stylu życia. Aby dieta była realna i skuteczna musi odpowiadać pod względem smakowym. Jadłospis powinien być odpowiednio zbilansowany – najlepiej zapytać o poradę dietetyka. W gabinecie dietetycznym dietetyk nie tylko przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad ale również rozpisze odpowiedni jadłospis.

Czytaj dalej Jesteś nieustannie na diecie i brak efektów? Pojawił się efekt jojo?

Gościnnie w Jaworznie

Ad maiorem Dei gloriam – dla większej chwały Bożej” to tytuł wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie. Wernisaż odbył się 5 stycznia. Swoje prace o tematyce religijnej zaprezentowały Agata Białas i Joanna Partyka, należące do Grupy Plastycznej „Zdrój” w Krzeszowicach, oraz Irena Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie.

Czytaj dalej Gościnnie w Jaworznie

Nie bądź obojętny

Nadejście zimy to początek trudnego okresu dla osób bezdomnych, uzależnionych i samotnych. Już w listopadzie 2016 roku strażnicy miejscy z Krzeszowic wraz z pracownikami GPOS rozpoczęli przeszukiwanie piwnic, pustostanów i altan działkowych. Opracowana została lista takich osób oraz apel do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok tych, którzy są w potrzebie.

Czytaj dalej Nie bądź obojętny

Czy ryby mają głos

Czy ryby mają głos? Jak porozumiewają się ze sobą?, Czy słyszą? Z tymi i inne pytaniami przyszło zmierzyć się studentom naszego Dziecięcego Uniwersytetu w sobotę 14 stycznia, a odpowiadały na nie dr Ewa Drąg-Kozaki i dr hab. Ewa Łuszczek-Trojnar z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Choć powszechne powiedzenie, że „ryby głosu nie mają”, nie zawsze znajduje swoje potwierdzenie w rzeczywistości, nasi studenci już to wiedzą.

Czytaj dalej Czy ryby mają głos