Jubilaci Złotych Godów odznaczeni Medalem Prezydenta RP (fotoreportaż)

Złote gody to niezwykły jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Okolicznościowe spotkanie par z terenu gminy Krzeszowice odbyło się 19 listopada w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach. Małżonkowie zostali odznaczeni „Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawanym przez Prezydenta RP. W uroczystości jubileuszowej uczestniczyły również 2 pary małżeńskie, które mają za sobą już 60 wspólnie przeżytych lat i świętowały Diamentowe Gody.

Czytaj dalej Jubilaci Złotych Godów odznaczeni Medalem Prezydenta RP (fotoreportaż)

Zamek Tenczyn. Co było, co jest, szanse na przyszłość

W piątek 18 listopada w Galerii w Pałacu Vauxhall CKiS w ramach cyklu Laboratorium Kultury rozmawiano na temat Zamku Tenczyn w Rudnie. Po tym, jak w tym roku udostępniono dla turystów, częściowo zabezpieczone ruiny zamku, było o czym rozmawiać. Najbardziej przekonujące są liczby. Zamek w ciągu 15 weekendów odwiedziło blisko 20 tysięcy osób.

Czytaj dalej Zamek Tenczyn. Co było, co jest, szanse na przyszłość

Kontrole palenisk

Od 2-go listopada 2016 r strażnicy Straży Miejskiej Gminy Krzeszowice rozpoczęli akcję wyrywkowych kontroli domowych palenisk. Inspekcje będą trwały przez cały okres grzewczy, a za palenie odpadów w piecach grozi mandat karny lub poprzez Sąd grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Czytaj dalej Kontrole palenisk