W letnim ogródku Melby

Padający deszcz utrudnił, ale nie zmusił organizatorów do odwołania niedzielnej imprezy. Druhowie OSP Czerna pod dowództwem komendanta Wiesława Mosura podstawili wóz bojowy, rozwinęli węże. Gargamel, bałwanek i płonący domek czekały na dzieci, bo to one a nie strugi deszczu miały w nie celować strumieniami wody.

Czytaj dalej W letnim ogródku Melby

Zaproszenie na Dożynki Gminne w Żarach

Żniwa na wsi to zwieńczenie wszystkich najważniejszych prac gospodarskich i całorocznego rolniczego trudu. W Polsce dożynki obchodzono już w XVI-XVII wieku, a urządzali je dla żniwiarzy właściciele majątków ziemskich. Ci pierwsi, zakończywszy robotę w polu, przychodzili do pana z wieńcem, śpiewając np.

„Zabij nom jegomość tłustego barana
Bo my se potłukli po ścierni kolana”

Aby tradycji stało się zadość, CKIS w Krzeszowicach, wraz z Gminą Krzeszowice i Sołectwem Żary po raz kolejny podjęło się organizacji święta plonów.

Zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tym dorocznym święcie!

Szczegóły na plakacie poniżej.
Zaproszenie na IV Gminny Rajd Rowerowy

Rajd będzie przebiegał dwoma trasami:

Nr I – Trasa: – przeznaczona dla dzieci i młodzieży jeżdżących na rowerze i radzących sobie samodzielnie w podjazdach pod górę, osób dorosłych, osób aktywnych ruchowo. Na trasie przewiduje się dwa dłuższe podjazdy: około: 1000 metrów i 400 metrów oraz kilka mniejszych podjazdów wymagających samodzielności dzieci, które osobiście kierują rowerem.

Czytaj dalej Zaproszenie na IV Gminny Rajd Rowerowy

15 sierpnia w Nawojowej Górze

Co roku 15 sierpnia poranna msza św. w Nawojowej Górze w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny łączy się z uroczystością rocznicową obchodzoną z okazji zwycięskiej bitwy z 1920 roku stoczonej na przedpolach Warszawy, określanej mianem „cudu nad Wisłą”. W podniosłej atmosferze w obecności pocztów sztandarowych mszę św. prowadził ks. proboszcz Janusz Kosowski.

Czytaj dalej 15 sierpnia w Nawojowej Górze