Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Zaczarowana nutka”

W kwietniu odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Tenczynku już IV Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Zaczarowana Nutka” pt. „ UŚMIECHNIĘTE PIOSENKI” . W trakcie Koncertu Laureatów, który odbył się w piątek 22 kwietnia przy licznym udziale dzieci i rodziców wręczono laureatom nagrody, dyplomy oraz statuetki festiwalu – złote mikrofony.

Czytaj dalej Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Zaczarowana nutka”

Żaby, żabki, księżniczki i inne postaci (fotoreportaż)

22 kwietnia centrum Krzeszowic zmieniło barwy na zielone i magentowe, a wszystko to za sprawą imprezy organizowanej od kilku lat przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach wspólnie z Kopalnią Wapienia Czatkowice. Chodzi oczywiście o obchody Dnia Ziemi i związany z tym wydarzeniem wielki żabi pochód. W przemarszu zawsze biorą udział dzieci z przedszkoli oraz młodszych klas ze szkół podstawowych z gminy Krzeszowice.

Czytaj dalej Żaby, żabki, księżniczki i inne postaci (fotoreportaż)

Zostań statystą podczas Majówki Hrabiny Zofii – zaproszenie na spotkanie organizacyjne

Szanowni Państwo,

w dniach 21-22 maja 2016 odbędzie się kolejna, jak zwykle pełna różnorodnych atrakcji, Majówka Hrabiny Zofii wraz z Jarmarkiem Tradycji i Rękodzieła.


Zapraszamy wszystkich chętnych do przywołania, wraz z organizatorami, klimatu tamtych lat i wystąpienia podczas tego wydarzenia w kostiumach z epoki.

Czytaj dalej Zostań statystą podczas Majówki Hrabiny Zofii – zaproszenie na spotkanie organizacyjne

DKF zaprasza na kolejne seanse

Dyskusyjny Klub Filmowy „Siódmy Kontynent” zakończył pierwszy cykl spotkań. Klubowicze mieli okazję zobaczyć jedne z najważniejszych dzieł filmowych ostatnich lat. Spotkanie zainaugurował głośny irański film „Rozstanie” Asghara Farhadiego, którego projekcja przyczyniała się do inspirującej i burzliwej dyskusji.

Czytaj dalej DKF zaprasza na kolejne seanse

Młodzieżowe Centrum Kariery w Krzeszowicach OHP prowadzi nabór do projektu „Obudź swój potencjał – YEI”

Młodzieżowe Centrum Kariery w Krzeszowicach OHP prowadzi nabór do projektu „Obudź swój potencjał – YEI”, kierowanego do młodzieży w wieku 18-24 lata.

Rekrutacja trwa do 30.04.2016 r.
Realizacja projektu będzie trwała do 31.12.2016 r.

Czytaj dalej Młodzieżowe Centrum Kariery w Krzeszowicach OHP prowadzi nabór do projektu „Obudź swój potencjał – YEI”

500+ w Gminie Krzeszowice

W dniu 1 kwietnia 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195), będąca uwieńczeniem działań Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, podjętych w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Przyznawane i wypłacane na podstawie wskazanej ustawy świadczenia wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko mają stanowić stałą i istotną pozycję w budżecie domowym rodzin, dzięki czemu będzie możliwe zaspokojenie w większym stopniu ich potrzeb bytowych małoletnich dzieci wychowywanych w tych rodzinach. Z uwagi na spore zainteresowanie tym zagadnieniem, warto przedstawić istotne informacje na temat programu „Rodzina 500 plus”.

Czytaj dalej 500+ w Gminie Krzeszowice