Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na potkanie z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

Zapraszamy na spotkanie z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim w dniu 15 kwietnia (piątek), które odbędzie się w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach. Ksiądz wygłosi wykład pod tytułem ,, Przemilczane ludobójstwo na Kresach Wschodnich”.

Czytaj dalej Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na potkanie z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

By nie nosić w plecaku kamieni… – czyli pomoc psychologiczna w punkcie konsultacyjnym „ Pierwszy Kontakt ”

Czy na długą wędrówkę w nieznanym terenie zapakowałbyś do swojego plecaka kamienie? Jeśli nawet znalazłyby się tam, to pewnie chciałbyś je jak najszybciej wyjąć. Niektóre przeżycia, emocje, doświadczenia ciążą jak takie kamienie – stanowią dodatkowy balast, który utrudnia radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami, zatruwa myśli, niszczy relacje.

Czytaj dalej By nie nosić w plecaku kamieni… – czyli pomoc psychologiczna w punkcie konsultacyjnym „ Pierwszy Kontakt ”

Niedziela Palmowa w Paczółtowicach

Jak co roku w Paczółtowicach po uroczystej Sumie i procesji z palmami odbył się dwudziesty szósty już konkurs na najładniejszą i najwyższą palmę. Należy przyznać, że w tegorocznym konkursie wzięło udział bardzo dużo pięknych palm, które przynieśli parafianie.

 

Jury w składzie ksiądz Ryszard Pałka, Krzysztof Czerwonka, Andrzej Furmanik oceniło, wybrało i nagrodziło najlepsze palmy. W konkursie na najwyższą palmę zwyciężyła palma rodziny Zawadów, z kolei za najpiękniejszą uznano palmę rodziny Haczyków. Wyróżnione zostały także palmy rodzin: Mirków, Soleckich, Piekarczyków, Nogów i Wójcików. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani licznymi nagrodami i słodyczami. Z satysfakcją obserwujemy, że na konkurs palm w Paczółtowicach z każdym rokiem przybywa coraz więcej wiernych i turystów z różnych miejscowości.

Andrzej FurmanikSprzęt dla przyszłych mistrzów

Lekkoatletyka dla każdego” to ogólnopolski program upowszechniania sportu wśród dzieci, który od marca zeszłego roku realizowany jest także w Krzeszowicach. Po blisko roku jego funkcjonowania z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach spotkali się burmistrz Wacław Gregorczyk, trener i koordynator programu w naszej gminie Paweł Czyż oraz przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marcin Nowak.

Czytaj dalej Sprzęt dla przyszłych mistrzów