Dla potrzebujących

Minione Święta Bożego Narodzenia to był nie tylko czas radości, lecz również wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka, okazja do spotkań, kultywowania tradycji, śpiewania kolęd. Kierując się tymi niezwykle istotnymi wartościami, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach, z inicjatywy Katarzyny Szymczychy – kierownika Sekcji Wspierania Rodziny, przy współudziale Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy Rodzinie, reprezentowanego przez przewodniczącą – Monikę Przybylską, zorganizowali uroczyste spotkanie wigilijne dla rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny. Impreza odbyła się w poniedziałkowe popołudnie, 21 grudnia 2015 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowicach.

Czytaj dalej Dla potrzebujących

Boże Narodzenie

Czas Świat Bożego Narodzenia to szczególny czas dla chrześcijan na całym świecie, a także dla wszystkich nawet niewierzących, ale pozostających w kręgu kultury zachodniej. W czasie świąt chrześcijanie wspominają narodzenie Bożego Syna – Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat, aby wybawić całą ludzkość od grzechu. Świętują narodziny Boga.

Czytaj dalej Boże Narodzenie

W ten szczególny czas

Czas Bożego Narodzenia uświadamia mi wartość życia rodzinnego i piękno bycia razem, choć na chwilę, na parę dni. Potem wrócimy do swoich zajęć, ale te trzy dni dadzą nam siłę na nadchodzący rok. Niechby unikalne piękno tych Świąt trwało jak najdłużej, i ta atmosfera, która ciśnie łzy szczęścia do oczu. Dla tych kilku dni jestem w stanie podjąć się wysiłku, o którym w żadnym innym przypadku nie ma mowy.

Czytaj dalej W ten szczególny czas

Jarmark Tradycji i Rękodzieła 2015 dzień pierwszy (fotoreportaż)

W weekend 19-20 grudnia w Krzeszowicach odbywał się kolejny Jarmark Tradycji i Rękodzieła. Na kilkudziesięciu stoiskach można było kupić prawdziwe cuda, ozdoby, rękodzieło i znakomite wyroby spożywcze. Na scenie prezentowali się uczestnicy Przeglądu Pastorałek i Kolęd Ludowych, który odbywał się w sobotę w Pałacu Vauxhall.

Czytaj dalej Jarmark Tradycji i Rękodzieła 2015 dzień pierwszy (fotoreportaż)

Czek na święta

Okres przedświąteczny obfituje w różnego rodzaju akcje charytatywne. Pomagają osoby prywatne i firmy. Jedną z nich jest sklep Intermarche w Krzeszowicach. Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia właściciel Karina Abraham pojechała do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Spokojna Przystań” w Miękini aby wręczyć na ręce dyrektor tamtejszej placówki Katarzyny Gałeckiej czek na 3,5 tysiąca złotych.

Czytaj dalej Czek na święta