Sankowia CUP 2015

W sobotę 27 czerwca, zarząd Parafialnego Klubu Sportowego Sankowia Sanka przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego zorganizował piłkarską imprezę dla zawodników z rocznika 2004/2005 (kategoria Orlik) pod nazwą Sankowia CUP – 2015. W zawodach udział wzięło dwanaście drużyn piłkarskich

Czytaj dalej Sankowia CUP 2015

Echa piłkarskich boisk – XV – ty Turniej Piłki Nożnej Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice

Wystartował XV – ty Turniej Piłki Nożnej Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice 2015. W pierwszym eliminacyjnym meczu Górzanka jako gospodarz na boisku w Woli Filipowskiej zremisowała z Wolanką 1:1. Wynik jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ wydawałoby się, że to Wolanka jest faworytem.

Czytaj dalej Echa piłkarskich boisk – XV – ty Turniej Piłki Nożnej Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice

Pod Lipami w Żarach – zaproszenie na festyn i zabawę taneczną

Piękne lipy są jedną z wizytówek Żar. Inną wizytówką są imprezy, które odbywają się Pod Lipami. W tym roku już 18 lipca w godzinach od 17.00 do 3.00 odbywać się będzie kolejna impreza dla rodzin połączona z zabawą taneczną. Organizatorzy: Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Czytaj dalej Pod Lipami w Żarach – zaproszenie na festyn i zabawę taneczną

Ogłoszenie o inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest

Burmistrz Gminy Krzeszowice informuje, że w miesiącu LIPCU 2015r. na terenie Gminy zostanie przeprowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest przez pracowników Firmy EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ Sp. z o.o. w ramach otrzymanej dotacji z Ministerstwa Gospodarki. Osoby przeprowadzające inwentaryzację będą posiadały stosowne upoważnienie Burmistrza Gminy Krzeszowice.

Czytaj dalej Ogłoszenie o inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest

Filipiny? Dlaczego nie

Rafał Baran jest krzeszowiczaninem z urodzenia, i jeszcze do niedawna mieszkał w Krzeszowicach. Zawodowo związany jest z branżą IT, czyli szeroko rozumianą informatyką, komputerami etc. Jest też bardzo utalentowanym fotografem ze sporym, mimo młodego wieku, dorobkiem. Kilka miesięcy temu zdecydował się na wielką zmianę w swoim życiu i wyjechał na Filipiny.

Czytaj dalej Filipiny? Dlaczego nie

Miasteczko z klimatem-Klub Podróżnika w Starym Sączu (fotoreportaż)

Średniowieczna Perła Beskidu, miasteczko z klimatem, czyli po prostu Stary Sącz. Tam właśnie nas zawiózł prezes Stanisław Smereka w piękną niedzielę 21 czerwca, w dniu szczególnym, bo blisko rocznicy, zapisanego w kronikach miasta, doniosłego wydarzenia natury duchowej, kanonizacji bł. Kingi przez Jana Pawła II. Działo się to 16 czerwca 1999 roku.

Czytaj dalej Miasteczko z klimatem-Klub Podróżnika w Starym Sączu (fotoreportaż)