Źródło Sukcesu 2015 Nagrody Burmistrza Gminy Krzeszowice (fotoreportaż)

Już po raz czwarty podczas uroczystej gali w przeddzień święta Krzeszowic – Majówki Hrabiny Zofii – w galerii w Pałacu Vauxhall wręczone zostały nagrody Burmistrza Źródło Sukcesu. Symboliczne statuetki, które cztery lata temu zaprojektował artysta rzeźbiarz Jan Siek, w tym roku otrzymali:

Czytaj dalej Źródło Sukcesu 2015 Nagrody Burmistrza Gminy Krzeszowice (fotoreportaż)

WARSZTATY JĘZYKOWE LONDYN I MIASTA ANGLII EDYCJA 2015

W dniach 24-30 kwietnia 2015 młodzież z gimnazjów w Krzeszowicach i Nowej Góry już po raz drugi brała udział w warsztatach językowych „Londyn i miasta Anglii”. W wyjeździe na Wyspy Brytyjskie uczestniczyło 41 gimnazjalistów z gminy Krzeszowice. Uczniowie, pod opieką nauczycieli Beaty Ćmielewskiej-Skorus, Joanny Rzepeckiej-Kasprzyk, Marcina Klisia i Zenona Mąsiora zwiedzali stolicę Wielkiej Brytanii oraz inne słynne miejsca w Anglii, poznając kulturę i życie codzienne brytyjskich rodzin, u których zamieszkali na tych kilka niezapomnianych dni.

Czytaj dalej WARSZTATY JĘZYKOWE LONDYN I MIASTA ANGLII EDYCJA 2015

Nocne Spotkanie w Bibliotece

15.05.  –  VII Nocne Spotkanie w Bibliotece
piątek

17.00 – Aukcja wydawnictw regionalnych
AK i SzSz w Obwodzie Krzeszowice, Krzeszowickie „Palce lizać”, Małe jest piękne, Oni żyli wśród nas, Perła Krzeszowic, Słownik biograficzny więźniów KL Auschwitz-Birkenau z gminy Krzeszowice, Tenczynek 700 lat historii, Z dziejów wsi Dubie, Zalas-Niedźwiedzia Góra, Zarys dziejów wsi Zalas.

18.00 – Wieczór  wspomnień  o  Kazimierzu  Wyce  
–  otwarcie wystawy
–  projekcja filmu o Kazimierzu Wyce