Żaby 2015 (fotoreportaż)

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach wspólnie z Kopalnią Wapienia Czatkowice – Grupa Tauron i Referatem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach zaprosili dzieci do uczestnictwa w obchodach Dnia Ziemi, które odbyły się 22 kwietnia na Rynku w Krzeszowicach. Obchody rozpoczęła o godzinie 10:00, na Placu F. Kulczyckiego, coroczna parada przebierańców „Żabki, żaby i ropuchy”, w której uczestniczyło ponad 500 dzieci z przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych z gminy Krzeszowice.

Czytaj dalej Żaby 2015 (fotoreportaż)

Zaproszenie dla przedsiębiorców

Burmistrz Gminy Krzeszowice Oraz Regionalna Izba Gospodarcza Ziemi Krakowskiej zapraszają przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane prowadzeniem własnej działalności gospodarczej na konferencję pod tytułem: „BARIERY ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W GMINIE KRZESZOWICE”, która odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w Sali Herbowej UM w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4.

Czytaj dalej Zaproszenie dla przedsiębiorców

W Bibliotece

23.04. godz.18.00 – Dorota Strojnowska o swoich publikacjach regionalnych. Promocja książki „Oni żyli wśród nas” (cykl Ludzie i ich pasje. Pasjonaci z gminy Krzeszowice)

29.04. godz.18.00 – dyskusyjny klub książki

10–31.04. kiermasz książek po 1zł

11, 18, 25. 04. poranki filmowe dla dzieci – godz. 11.00

 

Tylko w bibliotece – kultura, proszę Państwa!

Tadeusz Kościuszko – Patron szkoły, który inspiruje

Każdego roku 24 marca, w rocznicę zaprzysiężenia Tadeusza Kościuszki na naczelnika powstania w 1794, w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach obchodzimy Święto Patrona szkoły. Staramy się, by nie były to powtarzane z roku na rok laudacje, lecz spontaniczne, autentyczne refleksje uczniów dotykające aspektów intelektualnych, etycznych, społecznych.

Czytaj dalej Tadeusz Kościuszko – Patron szkoły, który inspiruje

Wkrótce Majówka Hrabiny Zofii. Zostań wolontariuszem

Największa impreza w Krzeszowicach, czyli Majówka Hrabiny Zofii odbywać się będzie w dniach 23-24 maja. Program imprezy zaprezentujemy już niebawem. Atutem Majówki jest liczny udział i zaangażowanie mieszkańców. Organizatorzy, Centrum Kultury i Sportu, zapraszają osoby chętne do współpracy i aktywnego włączenia się w imprezę.

Czytaj dalej Wkrótce Majówka Hrabiny Zofii. Zostań wolontariuszem