Dla seniorów z osiedla Centrum (fotoreportaż)

Spotkania noworoczne seniorów z osiedla Centrum organizowane są już od czternastu lat. Mieszkańcy uczestniczą w nich bardzo chętnie a w tym roku do sali w Centrum Kultury i Sportu przyszło ponad siedemdziesiąt osób. Z zaproszenia skorzystali też oficjalni goście: ksiądz prałat Andrzej Szczotka, wiceburmistrz Witold Kulczycki i radny Robert Chochół.

Czytaj dalej Dla seniorów z osiedla Centrum (fotoreportaż)

Niebezpieczna trutka

Jeden z mieszkańców Czatkowic zgłosił nagłe zatrucie kotów, w jednym przypadku śmiertelne. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że koty miały kontakt z bardzo niebezpieczną trutką, od lat niedopuszczaną do stosowania i zakazaną w Europie i Stanach Zjednoczonych. Przypominamy, że wysypywanie trutek winno odbywać się zgodnie z obowiązującymi procedurami.

ARTYŚCI KRZESZOWIC DLA DZIECI. Zaproszenie na karnawałowy koncert charytatywny i aukcję dzieł sztuki

radość się mnoży kiedy się ją dzieli

a ja mam tylko tyle – ile potrafię dać

drugiemu człowiekowi

Marta Dąbkowska „Tyle mam”

 

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej ma zaszczyt i radość zaprosić 6 lutego 2015 roku o godz. 18 do Galerii Pałacu Vauxhall na aukcję dzieł sztuki połączoną z karnawałowym koncertem. Wszyscy artyści wystąpią tego wieczoru bezinteresownie.

Będziemy licytować dzieła sztuki podarowane przez artystów plastyków. Wierzymy, że dochód z aukcji pomoże nam zorganizować letni wypoczynek dla dzieci z uboższych rodzin.

Liczymy na Państwa zrozumienie, hojność, fantazję i otwarte serca.

Każdy może dodatkowo wzbogacić i wspomóc naszą imprezę, przekazując na licytację wartościowe przedmioty: dzieła artystyczne, rękodzielnicze, wybitne książki np. z dedykacją pisarza, dzieła kolekcjonerskie, cenne przedmioty o znaczeniu symbolicznym, pamiątkowym, historycznym.

Czekamy na dary od Państwa w Galerii Pałacu Vauxhall do 3 lutego.

Mamy nadzieję, że zarówno koncert, jego bogaty i różnorodny repertuar, ciekawe osobowości, jak i sama aukcja, dzieła sztuki, ich piękno staną się źródłem bogatych i niezapomnianych wrażeń, że będą to chwile prawdziwej serdecznej wspólnoty zjednoczonej w mnożeniu dobra i radości.


 

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej