Wybory samorządowe

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Będziemy wybierać wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych do rad miast, gmin, powiatów i województw. Wcześniejsze informacje, choć w dużej części się potwierdziły, miały charakter spekulacji. Dziś możemy oficjalnie podać część kandydatur.

Czytaj dalej Wybory samorządowe

III Turniej Rycerski o Topór Andrzeja Tęczyńskiego (fotorelacja)

Szóstego i siódmego września łąki u stóp Tenczyna po raz kolejny zamieniły się w tętniący życiem średniowieczny obóz. Stanęły na nich również szranki, które stały się areną zmagań kwiatu małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego rycerstwa. Poza nagrodami zwycięzcy zyskali uznanie pięknych dam, szacunek rywali oraz podziw zgromadzonej gawiedzi. Czytaj dalej III Turniej Rycerski o Topór Andrzeja Tęczyńskiego (fotorelacja)

DZIEŃ ZIEMNIAKA (fotoreportaż)

Dzień ziemniaka w Miękini to już tradycja. Z roku na rok ta plenerowa impreza zdobywa coraz więcej zwolenników. Oczywiście w centrum jest ziemniak pod różnymi postaciami. A najważniejszy jest konkurs na pieczone ziemniaki w babkach. Kilkanaście palenisk robiło wrażenie. Ogień, dym i unoszący się w powietrzu wspaniały zapach wyraźnie zapowiadały degustację czegoś naprawdę smacznego.

Czytaj dalej DZIEŃ ZIEMNIAKA (fotoreportaż)