Filipowickie krajobrazy (fotorelacja)

Filipowice to zadbana, dość duża miejscowość w naszej Gminie. W sferze inwestycji dzieje się tam sporo. Jak mówi sołtys i radna z Filipowic Beata Głąb: – Staram się od wielu lat, aby wykorzystać każdą możliwość pozyskania środków na budowy i remonty infrastruktury wiejskiej, tak aby mieszkańcom żyło się w Filipowicach wygodniej.


Jest w Filipowicach piękny kościół, szkoła i Dom Kultury. Czy jednak ktoś pomyślałby, że w tej miejscowości są jakieś atrakcje turystyczne? Pewnie nie. A są.

Czytaj dalej Filipowickie krajobrazy (fotorelacja)

Mówimy: „Dziękuję” Mówimy:” Do zobaczenia” O półkolonii Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej

Dla IZPM półkolonia to najważniejsze przedsięwzięcie w roku, „impreza flagowa”, jak zwykło się mówić. I tak jest od 22 lat, kiedy to Panowie Stanisław Kozioł i Józef Kukuła zapragnęli dać dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wyjechać na wakacje, szansę przeżycia letniej przygody tu w Krzeszowicach, przygody atrakcyjnej, łączącej wypoczynek z edukacją krajoznawczą, kulturalną i sportową. Czytaj dalej Mówimy: „Dziękuję” Mówimy:” Do zobaczenia” O półkolonii Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej

Zaproszenie na kolejną edycję Pchlego Targu w Krzeszowicach

Już w najbliższą niedzielę 27 lipca na Rynku w Krzeszowicach odbywać się będzie kolejna edycja Pchlego Targu. Zainteresowanie imprezą systematycznie rośnie. Organizatorzy z Centrum Kultury i Sportu zapowiadają dużą ilość stoisk. Wiele osób już wykupiło stoiska, których koszt to tylko 5 zł. Szczegóły na plakacie poniżej.

Czytaj dalej Zaproszenie na kolejną edycję Pchlego Targu w Krzeszowicach