Ruiny do dalszego zabezpieczania

Poniżej publikujemy tekst na temat wzbogacenia kolekcji pamiątek związanych z zamkiem Tenczyn – chodzi o odtworzenie historycznego proporca. Proporzec i kilka obrazów eksponowanych jest w krzeszowickiej Bibliotece. To dobre miejsce, odwiedzane przez wiele osób, ale Stowarzyszenie „Ratuj Tenczyn”, nie ma wątpliwości, że najodpowiedniejszym miejscem ekspozycji tego rodzaju rzeczy byłyby zabezpieczone i odnowione ruiny Tenczyna.

Czytaj dalej Ruiny do dalszego zabezpieczania

Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn odtworzyło historyczny proporzec

Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn z przyjemnością informuje, że dobiegły końca ponad dwuletnie prace związane z odtworzeniem proporca rodu Tęczyńskich. Realizacja projektu pozwoliła na wzbogacenie kolekcji pamiątek związanych z zamkiem Tenczyn o kolejny eksponat, świadczący o wspaniałej historii tego cennego zabytku.

Czytaj dalej Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn odtworzyło historyczny proporzec

Karnawałowy Turniej Siatkówki 2014 (fotorelacja)

Już po raz dziewiąty do Krzeszowic przyjechały zespoły amatorskie siatkarskie z całej Polski i z zagranicy aby wziąć udział w Karnawałowym Turnieju Siatkówki organizowany przez Centrum Kultury i Sportu. Imprezę wymyślił przed laty Tomasz Piechota. Z niewielkich zawodów z udziałem kilku zespołów turniej po latach rozrósł się do międzynarodowej imprezy z udziałem ponad dwudziestu drużyn.

Czytaj dalej Karnawałowy Turniej Siatkówki 2014 (fotorelacja)

Walentynki z Wojtkiem Skibińskim (fotorelacja)

Do Polski trafiły dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także, wraz z kultem świętego Walentego, z Bawarii i Tyrolu. Mają jednak swoją długą tradycję, sięgającą średniowiecza, utrwalaną przez wieki w krajach południowej i zachodniej Europy. W naszej krzeszowickiej Galerii w Pałacu Vauxhall zadomowiły się na dobre od kilu lat. Walentynki…

Czytaj dalej Walentynki z Wojtkiem Skibińskim (fotorelacja)