Przemaszerowały żaby, żabki i księżniczki (fotoreportaż)

W 2010 roku Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach po raz pierwszy podjęło się organizacji parady przebierańców zatytułowanej „Żabki, żaby i ropuchy”. Inspiracją do stworzenia pochodu stało się odkrycie w Kopalni Wapienia „Czatkowice” prażaby, Czatkobatrachus polonicus sprzed 240 mln lat. Pochód dzieci i w tym roku był główną atrakcją Dnia Ziemi, połączonego w Krzeszowicach z tym historycznym odkryciem, a w towarzystwie przeróżnie i pomysłowo ubranych żabek z Placu Kulczyckiego na Rynek, przemaszerowały także księżniczki i książęta (czyli, wg. baśniowej opowieści, żabki już odczarowane).

Czytaj dalej Przemaszerowały żaby, żabki i księżniczki (fotoreportaż)

Gminne zmagania z ortografią w Zespole Szkół w Nowej Górze

21 marca 2013r. w Zespole Szkół w Nowej Górze odbył się XIII Gminny Turniej Ortograficzny Szkół Podstawowych oraz XII Turniej Gimnazjów. W ortograficzne szranki stanęło 16 uczniów z ośmiu szkół podstawowych oraz 12 uczniów z czterech gimnazjów, którzy przeszli wcześniej eliminacje w swoich szkołach. Już za te osiągnięcia należą się wszystkim ogromne brawa.

Czytaj dalej Gminne zmagania z ortografią w Zespole Szkół w Nowej Górze

Siatkarki z krzeszowickiego LO wicemistrzyniami Województwa Małopolskiego (fotoreportaż)

18 kwietnia w Krzeszowicach rozgrywany był Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Województwa Małopolskiego. Udział w ścisłym finale wywalczyło sześć reprezentacji. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki a spotkania bardzo zacięte. Ostatecznie mistrzem został faworyt, czyli reprezentacja II LO w Nowym Sączu, Czytaj dalej Siatkarki z krzeszowickiego LO wicemistrzyniami Województwa Małopolskiego (fotoreportaż)