Podróżnicy na Orawie (fotoreportaż)

9 marca, sobota, dzień po święcie Pań. Prezes Stanisław Smereka wręcza każdej podróżniczce czerwony goździk. Będzie on nam towarzyszył przez dwa dni wędrówki i wspaniałego, radosnego wypoczynku. Mój goździk przetrwał dzielnie trudy podróży, a i teraz, gdy piszę te słowa, w tydzień po turystycznej wyprawie, stoi sobie w wazonie i nadal zachwyca swą urodą.

Czytaj dalej Podróżnicy na Orawie (fotoreportaż)

Potrzeba uśmiechu Nad powieścią Małgorzaty Maj „Weronika zmienia zdanie”

Pierwsze, co budzi sympatię do książki Małgorzaty Maj „Weronika zmienia zdanie”, to okładka. Na tytułowej stronie – zielony półokrąg, okolony wspaniałą tęczą. Na niej – rower i odwrócona sylwetka kobiety z pomarańczową parasolką. Na odwrocie, w dolnym rożku, dalszy ciąg okręgu, z jednym kołem roweru. Projekt okładki Joanny Dąbrowskiej. Gratuluję pomysłu! Potem dowcipna uwaga, iż „przy pisaniu tej książki nie ucierpiał żaden gołąb”.

Czytaj dalej Potrzeba uśmiechu Nad powieścią Małgorzaty Maj „Weronika zmienia zdanie”

Andrzej Sikorowski w Woli Filipowskiej (fotoreportaż)

Ten wieczór był elegancki, wytworny, ale równocześnie pełen wdzięku, humoru i poezji. Portret Audrey Hepburn, legendarnej odtwórczyni głównej roli w filmie Śniadanie u Tiffany’ego, fascynujące portrety kobiet krakowskiej artystki Urszuli Tekieli, przepiękny stylizowany wystrój wnętrz – wszystko to tworzy klimat restauracji Tiffany w Woli Filipowskiej.

Czytaj dalej Andrzej Sikorowski w Woli Filipowskiej (fotoreportaż)