Zaproszenie na Jam Session

4 stycznia o godzinie 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Krzeszowicach odbędzie się kolejny Jam Session. Zaproszenie jest skierowane zarówno do muzyków, którzy chcieliby wspólnie pograć standardy jazzowe, jak i do miłośników dobrej improwizowanej muzyki chcących posłuchać i poklaskać w rytmie najbardziej znanych utworów muzyki jazzowej.

Czytaj dalej Zaproszenie na Jam Session

Merii Kurismasu!

Japonia to kraj wielu religii i systemów filozoficznych. Jej mieszkańcy niejednokrotnie sami nie potrafią określić, jaką właściwie religię wyznają. Nowo narodzone dzieci błogosławi się w obrządku shintoistycznym, zmarłych chowa się zgodnie z tradycjami buddyjskimi.

Czytaj dalej Merii Kurismasu!

Boże Narodzenie na plaży

Grudzień to na półkuli południowej przesilenie letnie, kiedy promienie słoneczne prostopadle dotkną Zwrotnika Koziorożca, w środku tropikalnego Queensland. W tym roku przypadnie 21 grudnia. Słońce zawraca potem w kierunku równika i dzień staje się krótszy. W takim upale trudno martwić się wielkim gotowaniem i pieczeniem świątecznych wypieków.

Czytaj dalej Boże Narodzenie na plaży

Wesołych Świąt

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości i refleksji dotyczących minionego okresu oraz planów na nadchodzący rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań a czytelnikom Magazynu Krzeszowickiego życzymy samych dobrych wiadomości.

Czytaj dalej Wesołych Świąt