Kolejna wygrana Maratonu

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu prezes Ekstrimu Gorlice, zapewne podbudowany ubiegło tygodniową wygraną z Salosem Kraków, próbował przestraszyć trenerkę Maratonu Martę Kurek mówiąc o wzmocnieniach w swojej ekipie. Trenerka jednak do strachliwych nie należy a rzeczywistość boiskowa wszystko zweryfikowała. Maraton wygrał z Ekstrimem 3:0.

Czytaj dalej Kolejna wygrana Maratonu

Prawnik Radzi – Uprawnienia świadków do zwrotu kosztów poniesionych w związku ze stawiennictwem na wezwanie sądu cywilnego i karnego

Zarówno w postępowaniu cywilnym, jak i karnym sąd (lub organ prowadzący zgodnie z procedurą karną postępowanie przygotowawcze – zwany dalej organem) ma prawo – z urzędu lub na wniosek strony – wezwać konkretną osobę do stawiennictwa w charakterze świadka celem złożenia przez nią zeznań. Osoba wezwana w tym charakterze ma obowiązek stawić się na wezwanie sądu (organu).

Czytaj dalej Prawnik Radzi – Uprawnienia świadków do zwrotu kosztów poniesionych w związku ze stawiennictwem na wezwanie sądu cywilnego i karnego

Nowy numer Magazynu Krzeszowickiego w sprzedaży od 30 października

Zapraszamy do nowego numeru Magazynu Krzeszowickiego. W gazecie znajdziecie Państwo wiele ciekawych artykułów. Szczególnie polecamy wywiad z burmistrzem Krzeszowic Czesławem Bartlem podsumowujący połowę kadencji. Dowiecie się Państwo także o kłopotach PLK z realizacją inwestycji na trasie Katowice Kraków, ponad to relacjonujemy spotkanie założycielskie Koła Porozumienia Podkrakowskiego w Krzeszowicach, piszemy o jubileuszu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Woli Filipowskiej oraz o Rajdzie Rowerowym organizowanym przez LGD „Zdrój”.

 

Cały dział poświęcamy Dniu Wszystkich Świętych i Zaduszkom. Szczególnie warto przeczytać tekst ks. Andrzeja Gieronia „Wszystkich Świętych – Lubię to”, artykuły Moniki Dudek „Chleb Dla Zmarłych” czy bardzo osobiste i pełne refleksji teksty Marii Ostrowskiej „Ci odlatują, ci zostają…” i Stanisława Czesława Kurdziela „Wszystko gestem, życiem, duchem…”.

Anonsujemy też nową rubrykę w Magazynie, czyli „Prawnik Radzi”, w której mec. Magdalena Rygol – Kościarz, raz w miesiącu będzie udzielała porad czytelnikom naszej gazety.

 

Zapraszamy do lektury. „Dowiedz się co słychać, czytaj Magazyn Krzeszowicki”

Na kolei bez zmian

Od dwóch lat mówi się o modernizacji i przebudowie trasy kolejowej Kraków – Katowice. Na terenie gminy Krzeszowice mają powstać między innymi dwa wiadukty (w Krzeszowicach i Woli Filipowskiej) oraz kilka przejść podziemnych. To jednak może okazać się niewykonalne, ponieważ cała inwestycja jest poważnie zagrożona.

Czytaj dalej Na kolei bez zmian