„Oczywiście czuję żal, że mnie tam nie ma”…

Z Wiolettą Frankiewicz trzynastokrotną Mistrzynią Polski, brązową medalistką Mistrzostw Europy i dwukrotną olimpijką mieszkającą w Krzeszowicach rozmawia Marian Lewicki.

 

Marian Lewicki: Właśnie rozpoczęły się igrzyska olimpijskie w Londynie. Wcześniej startowałaś na dwóch olimpiadach. Do Londynu jednak nie pojechałaś.

Czytaj dalej „Oczywiście czuję żal, że mnie tam nie ma”…

XII Puchar Burmistrza – jednym radość, drugim smutek (fotoreportaż)

W minioną sobotę rozegrano finał XII Pucharu Burmistrza Gminy Krzeszowice. Gospodarzem imprezy był klub Victoria Zalas. Na bardzo dobrze przygotowanym boisku, jako pierwsze zagrały drużyny Victorii i Sankowi. Mecz o trzecie miejsce dostarczył sporo emocji, zawodnicy obydwu drużyn zostawili na boisku sporo zdrowia i sił.

Czytaj dalej XII Puchar Burmistrza – jednym radość, drugim smutek (fotoreportaż)

W każdym obrazie życie sercem malowane (fotoreportaż)

Miejscem kolejnego spotkania oraz konfrontacji oczekiwań z rzeczywistością stał się Pałac Vauxhall. Początek lipca. Powstała w roku 1985 Grupa Plastyczna „Zdrój” prezentuje owoce swych – nie tylko malarskich – poszukiwań, szczególnie z ostatnich dwóch lat. Aktualnie tworzy ją 35 osób mieszkających na terenie naszej gminy oraz województwa.

Czytaj dalej W każdym obrazie życie sercem malowane (fotoreportaż)

Szlachetna Paczka w Krzeszowicach po raz trzeci

Małżeństwo z około dwudziestoletnim stażem. Piątka dzieci. Stary dom wymagający remontu. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Same problemy. Bo nie ma czym palić w piecu, a najmłodsze, ledwie kilkuletnie dzieci, wiecznie chore od zimna panującego w domu. Bo nie ma szans na świątecznego karpia, świąteczną choinkę, nie wspominając już o prezentach dla dzieci.

Czytaj dalej Szlachetna Paczka w Krzeszowicach po raz trzeci

Szkoła Podstawowa w Miękini o ogólnopolskiej akcji „ Warto być dobrym”

Akcja „Warto Być Dobrym” została przygotowana przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, objęta patronatem MEN i Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. To największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.

Czytaj dalej Szkoła Podstawowa w Miękini o ogólnopolskiej akcji „ Warto być dobrym”