Uczennica LO w Krzeszowicach wygrała konkurs „O Pióro Starosty”

19 kwietnia br. odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego „O Pióro Starosty”. Wzięło w niej udział 27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Tym razem krzeszowickie liceum wystawiło mocną reprezentację – główną nagrodę – Pióro Starosty – zdobyła uczennica pierwszej klasy LO Alina Płatek

Czytaj dalej Uczennica LO w Krzeszowicach wygrała konkurs „O Pióro Starosty”

Wioletta Frankiewicz ponownie najlepsza

Wioletta Frankiewicz zajęła pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski w biegu na 10000 m, które odbyły się 21 kwietnia w Mikołowie. Reprezentantka KS AZS AWF Kraków dystans 25 okrążeń pokonała w czasie 34:06,38 wyprzedzając na mecie zawodniczki Vectry Włocławek Iwonę Lewandowską (34:07.01) oraz Katarzynę Kowalską (34:11.78 ).

Czytaj dalej Wioletta Frankiewicz ponownie najlepsza

Konkurs Fotograficzny – zaproszenie do udziału

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Więzi” zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym pod tytułem „Filipowice – Moje miejsce w Gminie Krzeszowice”. Konkurs skierowany jest do amatorów fotografii. Przedmiotem fotografii powinny być wydarzenia, uroczystości, krajobrazy, urokliwe miejsca oraz ciekawe obiekty związane z miejscowością Filipowice.