Odchodzi komendant krzeszowickiej Policji

Adam Kowalik od dwudziestu lat pracuje w policji. Najdłużej, bo prawie dwanaście lat, w Zabierzowie, gdzie był policjantem patrolówki, dzielnicowym. W komisariacie w Zielonkach objął funkcję kierownika rewiru dzielnicowych, w Skale był zastępcą komendanta komisariatu. Ostatnie cztery i pół roku pracował na stanowisku Komendanta Komisariatu w Krzeszowicach.

Czytaj dalej Odchodzi komendant krzeszowickiej Policji

Filia Wydziału Architektury i Budownictwa do likwidacji

W przyszłym roku Starostwo Powiatowe w Krakowie planuje wprowadzić szereg zmian w strukturze organizacyjnej. Dotyczyć one będą między innymi funkcjonowania filii w Krzeszowicach. Powiat szuka w Krzeszowicach nowego miejsca dla Urzędu Pracy i Wydziału Komunikacji.

Czytaj dalej Filia Wydziału Architektury i Budownictwa do likwidacji

Gaz łupkowy w gminie Krzeszowice

W Gazecie Krakowskiej ukazał się ciekawy artykuł Katarzyny Ponikowskiej na temat złóż gazu łupkowego na terenie gminy Krzeszowice. „W gminie Krzeszowice są złoża gazu łupkowego. Urzędnicy nie chcą na razie wskazywać konkretnych działek, by nie wywoływać zamieszania w gminie, ale obecność gazu jest sygnalizowana w miejscowościach Czerna czy Zalas. To oznaczałoby duży zastrzyk gotówki. Eksperci są jednak septyczni”.

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż…

To taki czas, kiedy  więcej  myślimy o innych, o tych, których trudny czas doświadcza w sposób szczególny.  Rodzinom, dzieciom, osobom samotnym chcemy ofiarować odrobinę ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Do nich kierujemy tę symboliczną pomoc – paczkę świąteczną, nazywaną przez niektórych szlachetną.

Czytaj dalej Święta Bożego Narodzenia tuż tuż…