Jubileusz Szkoły w Paczółtowicach (fotoreportaż)

Szkoła Podstawowa w Paczółtowicach to jedna z najbardziej zasłużonych placówek oświatowych w gminie Krzeszowice, mocno zakorzeniona w środowisku lokalnym i działająca już od stu lat na jego rzecz. Szkoła – instytucja, tak śmiało można o niej powiedzieć.

Czytaj dalej Jubileusz Szkoły w Paczółtowicach (fotoreportaż)

Projekt „Nasz Tenczyn” na finiszu

Dobiega końca zorganizowany przez stowarzyszenie „Ratuj Tenczyn” projekt edukacyjny pod nazwą „Nasz Tenczyn”. Projekt, który trwa od marca 2011 r. obejmował przeprowadzenie w szkołach gminy Krzeszowice 16 warsztatów historycznych na temat zamku Tenczyn i roli rodu Tęczyńskich w historii Polski.

Czytaj dalej Projekt „Nasz Tenczyn” na finiszu

X PIKNIK RODZINNY w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze

W niedzielę, 18 września odbył się jubileuszowy, dziesiąty Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze. O godzinie 15.00 pani dyrektor, Lucyna Stryczek, powitała na placu szkolnym gości przybyłych na tę coroczną imprezę plenerową.

Czytaj dalej X PIKNIK RODZINNY w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze

Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach. Trwają zapisy!

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na interesujące wykłady z różnych dziedzin nauki. W tym semestrze rozwikłamy między innymi zagadkę wybuchających wulkanów, przeniesiemy się w egzotyczne rejony nieznanych zakątków świata, dowiemy się skąd telefon komórkowy wie, że ma zadzwonić oraz będziemy świadkami niezwykłych doświadczeń chemicznych.

Czytaj dalej Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach. Trwają zapisy!