Smakowanie Małopolski

Półfinał krakowski VII „Małopolskiego Festiwalu Smaku” już za nami. Dopisała zarówno pogoda jak i wielbiciele tradycyjnych smaków, którzy w sobotę i niedzielę (11 i 12 czerwca), na Placu Wolnica mieli niepowtarzalną okazję spróbowania i ocenienia różnorodnych produktów i potraw przygotowanych przez producentów żywności, restauratorów i Koła Gospodyń Wiejskich.

W imprezie wzięła udział krzeszowicka Cukiernia – Lodziarnia „Melba”.

 

Zobacz relację z imprezy

 

Dzień Dziecka w Nawojowej Górze (fotoreportaż)

Impreza z okazji Dnia Dziecka w Nawojowej Górze odbyła się w tym roku 4 czerwca. Na boisku LKS „Górzanka” przez całe popołudnie najmłodsi i nieco starsi mieszkańcy Nawojowej Góry bawili się na pikniku, po raz kolejny zorganizowanym przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną.

Czytaj dalej Dzień Dziecka w Nawojowej Górze (fotoreportaż)

Dzień Dziecka w Krzeszowicach (fotoreportaż)

Wielka impreza dla dzieci odbyła się na terenie Publicznego Gimnazjum w Krzeszowicach 4 czerwca. Organizatorami święta, które odbywało się pod honorowym patronatem burmistrza Gminy Krzeszowice, byli: UKS „Jedynka”, Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach, ZHP Krzeszowice, Parafia św. Marcina w Krzeszowicach oraz pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki.

Czytaj dalej Dzień Dziecka w Krzeszowicach (fotoreportaż)

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej ma już trzy lata

Zapomniałam, co sprawiło, że założyłam nasz Klub, zadzwoniłam więc do mojej koordynatorki wojewódzkiej, Elżbiety Skrzydlewskiej, która przypomniała mi, że w 2008 roku prezentowała działalność Dyskusyjnych Klubów Książki na Konferencji Bibliotekarzy w Starostwie Powiatowym, a ja byłam jedyną osobą, która zadeklarowała chęć stworzenia takiego klubu.

Czytaj dalej Dyskusyjny Klub Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej ma już trzy lata

III PIKNIK RODZINNY I OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO W SZKOLE W CZERNEJ (fotoreportaż)

Szkoła mocno zakorzeniona jest w lokalnym środowisku, czego przykładem jest Piknik Rodzinny zorganizowany 11 czerwca. W tym to dniu wraz z społecznością uczniowską zaproszeni goście byli świadkami uroczystego otwarcia boiska szkolnego. Tematem przewodnim była piłka nożna.

Czytaj dalej III PIKNIK RODZINNY I OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO W SZKOLE W CZERNEJ (fotoreportaż)