„Trzy Panie Gajda” – zaproszenie na wernisaż

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach – Galeria w Pałacu Vauxhall zaprasza na otwarcie wystawy „Trzy Panie Gajda”, w piątek 4 marca o godz. 18.00.

Twórczość artysty ceramika Marity Benke-Gajda jest dobrze znana naszej publiczności. W roku 2010 na retrospektywnej jubileuszowej wystawie zorganizowanej z okazji 30- lecia Jej pracy twórczej w naszej galerii prezentowała swoje rzeźby ceramiczne i małą ceramikę dawną i współczesną. Tym razem zobaczymy nowe ceramiczne rzeźby artystki i jej dwóch córek, także, jak ich Mama, absolwentek krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych: Jadwigi i Weroniki.

Zapraszamy na wernisaż, podczas którego odbędzie się tradycyjne losowanie pięknych artystycznych wyrobów Trzech Pań Gajda, niespodzianka muzyczna i … kulinarna (Pani Marita postanowiła ujawnić swój kolejny, tym razem kulinarny talent).

„Zakochany” recital w Vauxhallu (fotoreportaż)

W Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach w Galeria w Pałacu Vauxhall odbył się Walentynkowy recital do muzyki Władysława Szpilmana „Zakochani” w wykonaniu: Katarzyny Słota-Marciniec – mezzosopran. Wokalistce towarzyszyli: Emilia Bernacka-Głowala – fortepian oraz Bartłomiej Kozina – klarnet basowy.

Czytaj dalej „Zakochany” recital w Vauxhallu (fotoreportaż)