Program TVP Kraków „Smakowanie Małopolski” z Krzeszowic (fotoreportaż)

W sobotę i niedzielę 28-29 sierpnia na Placu Wolnica w Krakowie odbywał się Finał 6 Małopolskiego Festiwalu Smaku. Jednym z firmowych produktów tegorocznego finału były Lody Koralowe przygotowane, specjalnie na tę okazję, przez krzeszowicką Cukiernię-Lodziarnię „Melba”.

Czytaj dalej Program TVP Kraków „Smakowanie Małopolski” z Krzeszowic (fotoreportaż)

Afrykański wieczór w CKiS

Dwie imprezy, które w tytule miały Afrykę odbyły się w Pałacu Vauxhall. Na Finisażu swojej wystawy „Moje spotkania z Afryką” z publicznością spotkał się Zbyszek Piekarczyk. Przez godzinę Zbyszek opowiadał o okolicznościach, w jakich wykonywał prezentowane fotografie. Opowiadał również o obyczajach mieszkańców Afryki, przyrodzie, geografii i zwierzętach, choćby o spotkaniu z ogromnym stadem słoni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W drugiej części wieczoru odbywały się, tym razem w kameralnym gronie, warsztaty tańców afrykańskich, które poprowadzili pasjonaci i znawcy kultur afrykańskich, członkowie grupy „Tamtamitutu” Jovanka oraz grający na bębnach Marcin Urzędowski i Tomasz Majewski.

 

 

 

 

 

 

 

VII Otwarte Mistrzostwa Gminy Krzeszowice w Kolarstwie Górskim

Hard-Bike Tęcza Tenczynek i Urząd Miejski w Krzeszowicach zapraszają na VII Otwarte Mistrzostwa Krzeszowic w kolarstwie górskim. Patronat nad imprezą objął burmistrz Gminy Krzeszowice. Jeśli chcesz wziąć udział w zawodach, zgłoś się 4 września 2010, w biurze zawodów.

Czytaj dalej VII Otwarte Mistrzostwa Gminy Krzeszowice w Kolarstwie Górskim

Finał Pucharu Polski w zjeździe na rowerach

To już czwarty rok odkąd Myślenice wybrane zostały na gospodarza największych w Polsce zawodów w zjeździe na rowerach Diverse Downhill Contest. W najbliższy weekend na górze Chełm przy czteroosobowym wyciągu krzesełkowym odbędzie się wielki finał Pucharu Polski w zjeździe na rowerach a także Mistrzostwa Małopolski.

Czytaj dalej Finał Pucharu Polski w zjeździe na rowerach

66 Rocznica Bitwy Partyzanckiej (fotoreportaż)

W dniach 23-24 sierpnia 1944 roku w lasach pod Dubiem miała miejsce bitwa partyzancka. Trzy oddziały radzieckie i oddział Armii Ludowej, który przeprowadzał Rosjan na Podhale i do Czech (około 300 osób) zostały otoczone przez oddziały Wermachtu, SS, Policję niemiecką oraz Własowców.

Czytaj dalej 66 Rocznica Bitwy Partyzanckiej (fotoreportaż)