Festiwal Ha!wangarda w Krzeszowicach-„Czy duch awangardy przeniósł się do Krzeszowic?”

29 czerwca 2010 roku, w czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach odbyła się debata w ramach Festiwalu literackiego ha!wangarda. Hasłem przewodnim spotkania była myśl „Czy duch awangardy przeniósł się do Krzeszowic?”.

Czytaj dalej Festiwal Ha!wangarda w Krzeszowicach-„Czy duch awangardy przeniósł się do Krzeszowic?”

Zaproszenie na wernisaż wystawy-„Moje spotkania z Afryką”

2 lipca, w piątek o godz. 18 Galeria Vauxhall przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza na wystawę MOJE SPOTKANIA Z AFRYKĄ. Zbyszek Piekarczyk – autor wystawy – pracując przez rok w Ugandzie, jak sam mówi, został „zarażony” Afryką i najchętniej już wczoraj, na nowo, znowu tam by pojechał…

Czytaj dalej Zaproszenie na wernisaż wystawy-„Moje spotkania z Afryką”

Starych samochodów czar-Rajd Krak 2010 (fotoreportaż)

W miniony weekend odbywał się Rajd Krak 2010. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 61 starych często zabytkowych aut i załóg z Włoch, Austrii, Niemiec, Czech i Polski. Trasa rajdu, który wyruszył i zakończył się w Krakowie na Rynku Głównym, biegła również przez gminę Krzeszowice.

Czytaj dalej Starych samochodów czar-Rajd Krak 2010 (fotoreportaż)

Wicestarosta i radni powiatowi „na dywaniku” u sołtysów

Sołtysi i Przewodniczący Rad Osiedli zwołali zebranie, na które zaprosili wicestarostę Andrzeja Furmanika oraz Radnych powiatowych Janinę Lasoń i Tomasza Piechotę. Spotkanie było efektem braku reakcji na wcześniejsze spotkania i postulaty sołtysów i przewodniczących.

Czytaj dalej Wicestarosta i radni powiatowi „na dywaniku” u sołtysów

Przegląd Piosenki Religijnej w Nawojowej Górze

To był już III Przegląd Piosenki Religijnej, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze. Tradycją jest, że w ostatni wtorek roku szkolnego – tym razem 22 czerwca – dzieci i młodzież szkół Gminy Krzeszowice spotyka się, by w myśl powiedzenia że kto śpiewa to podwójnie modli się, wyprosić zdrowe, bezpieczne wakacje. Zaczęło się niekonwencjonalnie, bowiem Burmistrz Gminy, Czesław Bartl, zamiast przemówienia na rozpoczęcie spotkania, zaśpiewał dwie piosenki z akompaniamentem gitary. Potem wystąpiły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia prowadzonego przez Siostry Szarytki na Nowej Wsi, następnie gość spotkania – zespół „Lazaryści“ złożony z kleryków z Seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa zaprezentował jeden utwór, by po części w której prezentowały się szkoły, dać prawie godzinny koncert porywając uczestników do zabawy.
W spotkaniu uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Organizacyjnego UM Marzena Oczkowska, Radny Antoni Jamiński, Organista Parafii w Nawojowej Górze Piotr Matysik z małżonką i córeczką. Opiekę duchową sprawował proboszcz z Nawojowej Góry ks. Janusz Kosowski, a prezentowały się szkoły: Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, Zespół Szkół w Nowej Górze, Szkoła Podstawowa w Krzeszowicach oraz organizatorzy, czyli Szkoła Podstawowa w  Nawojowej Górze.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki i pamiątki spotkania. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

relacja:Agnieszka Wołodko