Uczniowski Klub Sportowy „WULKAN” Rudno

Uczniowski Klub Sportowy „WULKAN” Rudno
przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnie

Rudno 48, 32-067 Tenczynek
Tel.: (12) 282 20 02
www.ukswulkan.futbolowo.pl

 

Klub nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego Ewidencja Uczniowskich Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Krakowie pod numerem: UKS/38
Data rejestracji: 9 sierpnia 2005 r.

Skład Zarządu :

  • Prezes – Aleksander Wiatr
  • Wice – prezes – Rafał Janowicz
  • Sekretarz- Witolda Bartkowska
  • Skarbnik – Krystyna Wszołek
  • Członek zarządu – Irena Potaczek

UKS „Wulkan” prowadzi zajęcia piłki nożnej dla dzieci w wieku 6-10 lat w ramach „szkółek piłkarskich” na terenie gminy Krzeszowice , aktualnie dziłaja „szkółki” w Nowej Górze , Filipowicach , Woli Filipowskiej , Miękini , Ostrężnicy w których bawi sie około 80 dziewcząt i chłopców .

Wychowanie przez sport ma na celu zachęcić dzieci do czynnego uczęszczania na zajęcia sportowe, zdobywania wiedzy praktycznej, oraz rozwijania sprawności fizycznej i intelektualnej, współpracy w grupie, kształtowania osobowości, zamiłowań, ambicji, oraz stosunku do sportu i zdrowej rywalizacji, które zapewniają każdemu młodemu człowiekowi prawidłowe funkcjonowanie oraz osiąganie sukcesów w warunkach współczesnej cywilizacji.

Testy gimnazjalne (fotoreportaż)

W całej Polsce młodzież ostatnich klas gimnazjów pisze testy. W gminie Krzeszowice do egzaminów przystąpiło 305 uczniów, w ubiegłym roku 375. Wczorajsze testy, humanistyczne młodzież z gimnazjum w Krzeszowicach oceniła na średnio trudne, natomiast dzisiejsze, matematyczno-przyrodnicze w ocenie uczniów były dość trudne. Czytaj dalej Testy gimnazjalne (fotoreportaż)

Andrzej Osiniak już na stanowisku dyrektora ORNR

Andrzej Osiniak, który wygrał konkurs na stanowisko dyrektora ORNR w Krzeszowicach, objął stanowisko w ubiegłym tygodniu. Jak mówi, aby poznać szczegóły dotyczące funkcjonowania ośrodka potrzebuje jeszcze dwóch, trzech tygodni. Podpisany z NFZ tegoroczny kontrakt, mimo, że niższy niż ubiegłoroczny, gwarantuje spokojne funkcjonowanie.

Czytaj dalej Andrzej Osiniak już na stanowisku dyrektora ORNR

Wieczór poezji Marty Dąbkowskiej (fotoreportaż)

Plan

Bóg Stworzył mnie inną

by ludzie mogli zobaczyć

że jest inność

 

Kazał inaczej iść

by ludzie mogli zobaczyć

że można iść inaczej

 

Dał mi niedołężne dłonie

by ci co mają sprawne dostrzegli

jak wiele mogą

 

Dał mi nogi koślawe

by ci co narzekają

że idą drogą trudną zobaczyli

jak łatwo jest wlec nogę za nogą

 

Zamiast mowy

Bóg dał mi bełkotanie

by ci co po ludzku mówią dostrzegli

jak cenne jest każde słowo zrozumiane

 

Bóg dał mi brzydotę

by ci co nie widzą swojego piękna

patrząc na mnie zobaczyli

swoją urodę

 

Stworzył mnie Bóg słabą

by ci co uważają się za bezsilnych

zobaczyli

jak wiele mają siły

 

Mówią – Ona jest biedna

a życie jest jej bezsensem-

 

To nieprawda

Taką mnie Bóg stworzył

i taka jestem potrzebna

by przeze mnie

ludzie zobaczyli cień sensu

w bezsensie

 

Po to tu jestem

 

Plan to jeden z kilkunastu wierszy Marty Dąbkowskiej zaprezentowany podczas jej wieczoru autorskiego w Galerii Vauxhall. Ten wiersz można chyba potraktować jako motto jej twórczości. Marta jest osobą niepełnosprawną, jednak nie żali się na los. Raczej w swoich wierszach pokazuje, że życie osoby kalekiej może, powinno i ma głęboki sens. Wiersze Marty czytał jej poetycki opiekun, Zygmunt Adamkiewicz. Wiadomo, że z poezją najlepiej współgra muzyka. Tak też było podczas piątkowego wieczoru o którego oprawę muzyczną zadbał zespół w składzie: Marek Dąbkowski, tata Marty,- gitara, Tomasz Bujakiewicz – gitara basowa, Łukasz Młynarczyk – perkusja oraz Elżbieta Warzecha – śpiew.

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

 

Światowy Dzień Książki w Krzeszowicach (fotoreportaż)

Hasłem tegorocznego Dnia Książki brzmiało – Książki mówią. W Krzeszowicach nie tylko przemówiły, ale także się zmaterializowały. W postacie z bajek i baśni wcielili się pracownicy i przyjaciele biblioteki. Do zabawy zaproszono również uczniów ze Szkoły Podstawowej.

Czytaj dalej Światowy Dzień Książki w Krzeszowicach (fotoreportaż)