Jak się pozbyć zbędnych kilogramów?

Skąd się biorą nadmierne kilogramy?

Jednym z najczęstszych problemów jest źle skomponowana dieta. Kilogramy przybywają gdy mamy zbyt nisko lub wysokokaloryczną dietę. Bardzo często nie zwracamy uwagi na jakość wybieranych produktów, często to jakość posiłków wpływa na proces przybywania niechcianych kilogramów. Jeżeli dieta dostarcza naszemu organizmowi zbyt mało kalorii, przechodzi on w stan oszczędzania energii. Zaczyna odkładać kalorie w formie tkanki tłuszczowej. Kiedy dostarczamy z dietą zbyt dużą ilość kalorii w stosunku do naszego zapotrzebowania, nasz organizm nie spalając jej podczas wysiłku fizycznego odkłada ją w formie tkanki tłuszczowej. Nieregularne jedzenie oraz długie odstępy czasu pomiędzy posiłkami również wpływają na wzrost tkanki tłuszczowej.

 

Ile posiłków jeść?

Niestety wiele osób ciągle uważa, że im mniej posiłków będą jeść, tym szybciej zmniejszy się ich waga. Nie ma nic gorszego! Metabolizm będzie próbował dostosować się do dziennej ilości dowożonych kalorii – w rezultacie będzie spowalniał. Kiedy organizm czuje się zagrożony uruchamia „mechanizm obronny” i magazynuje energię w postaci tkanki tłuszczowej. Prawidłowo zbilansowane posiłki o stałych porach pomogą przyspieszyć metabolizm i pozwolą skutecznie schudnąć bez efektu jojo. Dzienie powiniśmy zjadać 4 – 5 posiłków. Śniadanie powinno być zjedzone do godziny po obudzeniu. Pamiętaj – nie jesz śniadania nie chudniesz! Kolacja powinna być zjedzona 2 – 3 godziny przed snem, powinna być łatwostrawna i niskokaloryczna.

 

Ile wody powinniśmy pić dziennie?

Następnym problemem jest niedostateczne nawodnienie organizmu w ciągu dnia. Ludzki organizm składa się w około 60% z wody. Potrzebuje jej do procesów usuwania toksyn, wirusów oraz do procesów metabolicznych. Toksyny mogą wpływać spowalniająco na metabolizm. Jeżeli będziemy dostarczać do organizmu zbyt mało wody zacznie się ona w nim kumulować. Może to doprowadzić do powstania obrzęków, zwiększenia wagi a także do uczucia ciężkości nóg. Woda jest również potrzebna do procesów regulacji temperatury naszego ciała. Dziennie powinniśmy pić co najmniej 2 litry płynów, zwłaszcza w postaci wody mineralnej niegazowanej.

 

Jak sobie poradzić ze zbędnymi kilogramami

Podejmując się próby odchudzania musimy być świadomi, że nie jest to szybki proces. Wymaga on od nas silnej woli i ciągłej motywacji do uzyskania coraz lepszych efektów. Dieta to nie jest coś tymczasowego, dieta to zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych na całe życie. Zacznij jeść 4 – 5 posiłków dziennie o stałych porach. Pamiętaj aby śniadanie zjeść do godziny po obudzeniu a łatwostrawną kolację ok. 2 – 3 godziny przed snem.

 

Poradnia Dobry Dietetyk w Krzeszowicach zaprasza do skorzystania z darmowej wizyty w gabinecie dietetycznym. Na spotkaniu przeprowadzone zostanią pomiary masy i składu ciała. Jest to okazja nie tylko do zważenia się, ale również otrzymania gotowego zlecenia badań laboratoryjnych.

Wystarczy umówić się telefonicznie lub wchodząc na stronę:Poradnia Dietetyczna Dobry Dietetyk

Ul. Krakowska 31/201

32-065 Krzeszowice

Tel. 733 773 067

 

e-mail: a.kucharski@dobrydietetyk.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek, środa 11:00-19:00

Piątek 7:00-15:00

 

 

Zareklamuj się podczas tegorocznej Majówki Hrabiny Zofii

Organizatorzy tegorocznej Majówki Hrabiny Zofii proponują ciekawą i skuteczną formę reklamy podczas imprezy, która odbywać się będzie w Krzeszowicach w dniach 27-28 maja. Organizatorzy szacują, że tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, na Majówkę przybędzie kilka tysięcy osób. Szczegóły oferty poniżej.

Czytaj dalej Zareklamuj się podczas tegorocznej Majówki Hrabiny Zofii

Bezpieczny Senior

Podkrakowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krzeszowicach oraz Komisariat Policji w Krzeszowicach serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy Krzeszowice, w szczególności Seniorów na debatę społeczną pt. „BEZPIECZNY SENIOR”, która odbędzie się w piątek 21 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w sali 12-13, I piętro w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach.

Czytaj dalej Bezpieczny Senior