Magazyn Krzeszowicki Sierpień 2017

W związku z ogromnym zainteresowaniem czytelników drukowaną wersją „Magazynu Krzeszowickiego” postanowiliśmy udostępnić również jego wersję PDF w internecie. Link do każdej nowej edycji można na początku każdego miesiąca znaleźć na naszej stronie internetowej www.magazynkrzeszowicki.pl w zakładce „E- Magazyn”

Dzisiaj publikujemy najnowszy, sierpniowy numer naszej gazety.

 

Czytaj dalej Magazyn Krzeszowicki Sierpień 2017

Wakacje z przygodą

W dniach 17–28 lipca Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach po raz kolejny zorganizowało półkolonię „Wakacje z przygodą” dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Krzeszowice. Przez dwa tygodnie 90 dzieci uczestniczyło w zajęciach pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawczej: Dominiki Dziedzic, Wioletty Dziedzic, Kingi Kalety, Klaudii Kopty, Małgorzaty Płatek, Mirosława Piskorza oraz kierownika półkolonii Agnieszki Kmiecik.

Czytaj dalej Wakacje z przygodą

Pomidorowe szaleństwo na krzeszowickim Rynku (fotoreportaż)

23 lipca na Rynku w Krzeszowicach odbyło się niezwykłe wydarzenie z pomidorem w roli głównej, a że Krzeszowice słyną właśnie z pomidorów, to taka impreza ma spore uzasadnienie. Głównymi aktorami pomidorowego szaleństwa byli kucharze Dariusz Wójcik i Krystian Mazur oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzeszowice. KGW przygotowały dla licznie przybyłych mieszkańców i gości trzy rodzaje zupy pomidorowej, wiele sałatek. Na wielkiej patelni ustawionej na płycie Rynku kucharze smażyli boczek i kurczaka w pomidorach. Poza kulinariami było też wiele atrakcji dla dzieci. Imprezę na jakiś czas przerwała burza, ale po niej, znowu rozpoczęło się wielkie gotowanie z leczo w roli głównej.

 

Czytaj dalej Pomidorowe szaleństwo na krzeszowickim Rynku (fotoreportaż)

Puchar Burmistrza

Puchar Burmistrza

Wydarzeniem piłkarskim tego lata był Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Gminy. W meczu finałowym, który odbył się na neutralnym boisku „Górzanki” w Nawojowej Górze zmierzyły się zespoły „Wolanki” z Woli Filipowskiej i GKS „Świt” z Krzeszowic. Po zaciętym, momentami dramatycznym pojedynku zwyciężył Świt 3:2. Bramki dla „Świtu” zdobyli Dominik Dąbek, Grzegorz Krzysiak, Mateusz Trędota a dla „Wolanki” Adam Noworyta i Przemysław Augustynek. Zwycięska drużyna odebrała Puchar z rąk burmistrza Wacława Gregorczyka.

Czytaj dalej Puchar Burmistrza

Dubie

Dubie

W Dubiu nie ma remizy ani jednostki OSP. Ale są strażacy, z sąsiedniego Siedlca. Zawsze kiedy zachodzi potrzeba służą pomocą, ofiarnie i bezinteresownie. Ich zaangażowanie docenili sołtys Dubia Zbigniew Wąsik oraz członkowie Rady Sołeckiej Agnieszka Chechelska, Stanisław Klocek, Leszek Mirek i Mirosław Więcław, którzy zaprzyjaźnionej jednostce OSP zasponsorowali zakup elektrycznego odkurzacza do zwalczania szerszeni. Niedawno miało miejsce przekazanie sprzętu, na ręce prezesa Zbigniewa Barana i wiceprezesa Tomasza Nowaka z OSP Siedlec. Sprzęt testował druh Jan Firek.

Maciej Liburski

Czytaj dalej Dubie

Turniej sołectw w Żarach

Turniej sołectw

Pierwszy półfinał Turnieju sołectw i osiedli przeprowadzono w Żarach. Po zaciętej rywalizacji w atmosferze ogólnej zabawy biorące udział reprezentacje zajęły kolejno miejsca: I Czerna, II Siedlec, III Żary, trzy następne Dubie, osiedle Czatkowice i Dębnik. Trzy pierwsze drużyny zakwalifikowały się do finału. Po Turnieju była tradycyjna Zabawa pod Lipami, zorganizowana przez sołtysa Żar Kazimierza Przybylskiego oraz miejscowe KGW. Było fantastycznie.

 

Czytaj dalej Turniej sołectw w Żarach

Zawody Sportowo-Pożarnicze

W pierwszą sobotę lipca boisko klubu sportowego LKS „Górzanka” w Nawojowej Górze zamieniło się w arenę zmagań drużyn strażackich podczas zawodów sportowo-pożarniczych  jednostek OSP z terenu Gminy Krzeszowice. Od kilku lat zawody te cechują się dużą indywidualnością w zestawieniu z innymi tego typu wydarzeniami na strażackiej mapie Polski, spełniając jednocześnie wszelkie w tym zakresie wymogi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Oprócz tradycyjnych kategorii: seniorzy, seniorki oraz  męskie i żeńskie młodzieżowe drużyny pożarnicze (12 – 16 lat), organizowane są również na terenie naszej Gminy starty dla drużyn młodzieżowych w wieku od 16 do 18 lat, bowiem ten właśnie  przedział wiekowy charakteryzuje się dużą liczbą członków.
Czytaj dalej Zawody Sportowo-Pożarnicze

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

100% zdawalność matury??? TAK! To możliwe tylko z Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Matura 2017 – sesja majowa już za nami. Tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego
w Krzeszowicach w stu procentach zdali egzamin maturalny
, co patrząc na wyniki ogólnokrajowe, gdzie zdawalność wyniosła 78,5 %, a w liceach w Polsce 84,4 %, jest doskonałym wynikiem.

Czytaj dalej Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

Nowa Góra

Nowogórski Piknik Rodzinny zachwycił uczestników bogatym programem. Były występy artystyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Nowej Górze, pokaz sztuk walki Combat Self-Defence, nagrody dla młodych wyróżniających się druhów OSP, piosenkarski mini recital Karoliny Kramarz, pokaz: udzielania pierwszej pomocy Maltańskiej Służby Medycznej, prezentacja specjalistycznego sprzętu OSP z Miękini, licytacja prac plastycznych uczniów „Dzieci dla Tomka”, występ KGW „Ostrężłanki” z Ostrężnicy-Łanów, pełen humoru i satyry występ miejscowej grupy „Pospolite Ruszenie”z Leszkiem Kramarzem, losowanie nagród i „Nowogórska Przytupajka”, jednym słowem wspaniały festyn.

Czytaj dalej Nowa Góra