Mam talent w Krzeszowicach (fotoreportaż)

W sobotnie popołudnie 21 mają 2011 roku w Krzeszowicach miało miejsce niecodzienne zdarzenie. W salce parafialnej odbył się finał konkursu „Mam Talent”, którego bohaterami byli finaliści eliminacji prowadzonych wśród uczestników Świetlicy Środowiskowej CARITAS w Krzeszowicach oraz osób ze wspólnoty „Obuzki”działającej przy Parafii św. Marcina.

Czytaj dalej Mam talent w Krzeszowicach (fotoreportaż)

Uczniowski Klub Sportowy „WULKAN” Rudno

Uczniowski Klub Sportowy „WULKAN” Rudno
przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnie

Rudno 48, 32-067 Tenczynek
Tel.: (12) 282 20 02
www.ukswulkan.futbolowo.pl

 

Klub nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego Ewidencja Uczniowskich Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Krakowie pod numerem: UKS/38
Data rejestracji: 9 sierpnia 2005 r.

Skład Zarządu :

 • Prezes – Aleksander Wiatr
 • Wice – prezes – Rafał Janowicz
 • Sekretarz- Witolda Bartkowska
 • Skarbnik – Krystyna Wszołek
 • Członek zarządu – Irena Potaczek

UKS „Wulkan” prowadzi zajęcia piłki nożnej dla dzieci w wieku 6-10 lat w ramach „szkółek piłkarskich” na terenie gminy Krzeszowice , aktualnie dziłaja „szkółki” w Nowej Górze , Filipowicach , Woli Filipowskiej , Miękini , Ostrężnicy w których bawi sie około 80 dziewcząt i chłopców .

Wychowanie przez sport ma na celu zachęcić dzieci do czynnego uczęszczania na zajęcia sportowe, zdobywania wiedzy praktycznej, oraz rozwijania sprawności fizycznej i intelektualnej, współpracy w grupie, kształtowania osobowości, zamiłowań, ambicji, oraz stosunku do sportu i zdrowej rywalizacji, które zapewniają każdemu młodemu człowiekowi prawidłowe funkcjonowanie oraz osiąganie sukcesów w warunkach współczesnej cywilizacji.

Świątecznie i ekologicznie u przedszkolaków (Fotoreportaż)

Wielkanocne spotkanie z rodzicami.W okresie przedświątecznym w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach odbyły się spotkania z rodzicami. Forma spotkań była różna. Dzieci zaprezentowały krótkie programy artystyczne o tematyce Wielkanocnej i przedstawienia o charakterze ekologicznym

Czytaj dalej Świątecznie i ekologicznie u przedszkolaków (Fotoreportaż)

Kulinaria i Tradycje

TRADYCJE I KULINARIA

WIELKI POST

Pierwotnie, jak pisał Tertulian (rzymianin wyznania chrześcijańskiego), był to post dwudniowy, obowiązujący w Wielką Środę i Wielki Piątek, stopniowo jego okres wydłużano. Wg św. Ireneusza, żyjącego w II wieku, trwał tydzień, w XVII obowiązywał już przez okres sześciu tygodni. Wielki Post zachowywano bardzo skrupulatnie. Przez całe wieki, zwłaszcza mieszkańcy wsi, bardzo gorliwie wypełniali zalecenia Kościoła. Popularnym było wówczas przysłowie: Polak woli rękę stracić, niż złamać post. W wielu domach wyrzekano się nie tylko mięsa i tłuszczy zwierzęcych, ale nawet cukier, miód i nabiał na całe sześć tygodni znikały ze stołów. Gospodynie wypalały patelnie i inne naczynia kuchenne, by w nich nie pozostawała nawet odrobina tłuszczu.
Jadano głównie żur postny, ziemniaki, gotowaną brukiew, suszone śliwki rozgotowane na gęstą zupę, kiszoną kapustę zarówno gotowaną, jak i surową, chleb oraz śledzie. Tylko w niedzielę pozwalano sobie na trochę obfitsze i lepsze jadło. Jedynie na magnackich i szlacheckich dworach oraz w niektórych bogatych plebaniach i klasztorach post nie bywał zbyt dokuczliwy, ponieważ spożywano tam wiele dań rybnych, przyrządzanych na różne sposoby (uznawanych przez Kościół i dozwalanych jako pokarmy postne) oraz dobre pieczywo, masło, jaja, mleko i sery.
Odkładano (i dla pewności zamykano na klucz) instrumenty muzyczne.  Niedozwolona była muzyka, ustawały śpiewy, wszelkie zabawy i spotkania, a młodzież i dzieci karcono za głośniejsze śmiechy i krzyki. Na całe sześć tygodni (z małymi tylko przerwami) ustawało życie towarzyskie. Zastępowały je wspólnie odmawiane modlitwy, czasem – głównie na dworach – wspólna lektura pobożnych książek. Wszystkim tym rygorom ludzie poddawali się bez protestu i z wielką starannością kultywowali wielkopostne praktyki.
Wielki Post miał (poza religijnym) również podłoże ekonomiczne, gdyż przypadał na okres przednówka, kiedy kończyły się zapasy. Łatwiej było znosić głód, znajdując jego uzasadnienie w religii.

Przepis na postny kapuśniak (dla 4 osób)

Składniki:

 • 20 dag kiszonej kapusty
 • 2 cebule
 • kawałek selera, marchew, pietruszka
 • po kilka sztuk: suszonych grzybów, jagód jałowca, liści laurowych, ziaren pieprzu i ziela angielskiego
 • 2 łyżki konfitury ze śliwek
 • sól, pieprz

Receptura:

Grzyby namoczyć na noc i gotować w wodzie, w której się moczyły. Wyjąć je z wywaru i drobno pokroić. Do osobnego garnka wlać 2 litry wody, dodać pokrojone warzywa oraz przyprawy i gotować ok. 1 godzinę. Do wywaru dodać pokrojoną kapustę, posiekane grzyby i wodę, w której się gotowały. Gotować kolejne 40 minut, następnie dodać konfiturę ze śliwek, doprawić solą oraz pieprzem i podgotować jeszcze ok. 5 minut.

tekst: Anna

Ludowy Klub Sportowy „Jutrzenka”

Ludowy Klub Sportowy „Jutrzenka”
Ostrężnica 243, 32-065 Krzeszowice
tel. 12 283 53 86, kom. 512 198 465.
Numer w KRS: 0000101535
Data rejestracji:13-03-2000 r.
 
Skład Zarządu:

 • Bogdan Kramarz – Prezes

 

 

 • Adam Szkarłat – Wice – Prezes
 • Paweł Łuszcz – Skarbnik
 • Władysław Feluś – członek
 • Włodzimierz Chechelski – członek
 • Kazimierz Dymek – członek,
 • Władysław Łabuzek – członek
 • Alfred Piątek – członek.

Cele statutowe:

 • Krzewienie, rozwój i popularyzacja kultury fizycznej na terenie województwa małopolskiego ze szczególnym naciskiem na piłkę nożną.

Opis działalności:

 

 • Bogdan Kramarz – Prezes
 • Adam Szkarłat – Wice – Prezes
 • Paweł Łuszcz – Skarbnik
 • Władysław Feluś – członek
 • Włodzimierz Chechelski – członek
 • Kazimierz Dymek – członek,
 • Władysław Łabuzek – członek
 • Alfred Piątek – członek.

Cele statutowe:

 • Krzewienie, rozwój i popularyzacja kultury fizycznej na terenie województwa małopolskiego ze szczególnym naciskiem na piłkę nożną.

Opis działalności:

 • Klub zrzesza 39 stałych członków. Prowadzi dwie drużyny piłkarskie. Organizuje rozgrywki sportowe i imprezy rekreacyjno – sportowe. Współdziała z innymi podmiotami np. ze szkołą podstawową. Prowadzi działalność szkoleniową.

Uczniowski Klub Sportowy „SIATECZKA”

Uczniowski Klub Sportowy „SIATECZKA” w Zalasiu
przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Zalasiu
Zalas 533, 32-067 Tenczynek
Tel.: (12) 283 60 64, fax: (12) 258 65 80
Klub nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego
Ewidencja Uczniowskich Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Krakowie pod numerem: UKS/33
Data rejestracji: 11 sierpnia 2003 r.
 
Skład Zarządu :
 • Prezes                –  Sławomir Solak
 • Wice – prezes      –  Józef Godyń
 • Sekretarz            –  Anna Nowak
 • Skarbnik              –  Marta Lasoń
 • Członek zarządu   –  Barbara Grzegorek

Horoskop na 2010 rok

Baran 21.03 – 19.04
Co było to było i se ne wrati. I trzeba się z tym po prostu pogodzić, jak z resztą świata. Po to się zawaliło żeby powstało nowe, o wiele lepsze. A szans na stworzenie nowej jakości będzie mnóstwo.  Los wręcz nakazuje rzucenie się na głęboką, czystą wodę nowych możliwości. W roku 2010 zapali się zielone światło dla baranów twórczych, tworzących, piszących, grających. Nie będzie tez większych przeszkód by założyć nowa firmę czy zmienić profil dotychczasowej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wszystkie przeszkody są tylko w wyobraźni, której zwłaszcza w kolorze black baranom nie brakuje. Z dużym prawdopodobieństwem powodzenia barany planujące powiększenie rodziny mogą stać się rodzicami. Niektóre przedsięwzięcia mogą iść nieco po grudzie, ale do grudnia zwycięstwo i sukces i tak są Wam pisane. W dziedzinach zawodowych, sercowych i rodzinnych duże i dobre zmiany. Jeżeli jakieś barany nękają nałogi czy upiory z przeszłości w pierwszej połowie roku rozprawią się z nimi wyjątkowo łatwo. Obejdzie się bez ofiar i łez. W 2010 sprawy toczyć się będą wolno, ale w doskonałym kierunku. Z kart wynika, że ten właśnie rok będzie najwspanialszym czasem dla baranów obojga płci. Cierpliwości!

Byk 20.04 – 20.05
Bezruch, nostalgię i patrzenie smętne w dal tudzież leżenie martwym bykiem zostaw drogi Byku bohaterkom romantycznych seriali. Ty ryglujesz drzwi przed światem na cztery spusty,  a świat ma dla Ciebie tyle dobrego! Ten rok postawi przed Tobą nie tylko wyzwania, ale i mądrych ludzi, którzy pomogą Ci spełnić plany i marzenia. Przestań być więźniem swojej pesymistycznej imaginacji i zacznij żyć. Twój największy wróg- porywczość zostanie okiełznany. Czas działa na Twoją korzyść. Wszak  nawet  nowalijki muszą dorosnąć. Pod koniec lata będzie możliwość zmiany pracy. Może nawet za granicą? Los (zły) wyraźnie odwraca się i teraz Ty będziesz głównym udziałowcem w szczęściu i powodzeniu. Nie bądź tylko zbyt łapczywy. Odpuść Najmądrzejsza Osobo na Ziemi. Uwierz, że przyznanie komuś racji w niczym Ci  nie uchybi,  a przysporzy życzliwych ludzi. Nie popadaj tylko w skrajność i nie siedź dla odmiany w kącie. Liczą się proporcje. Nie najlepszym pomysłem na odreagowanie jest zabawa cudzymi uczuciami.  Twoje zdolności i umiejętności wszelakie pozwolą Ci rozwinąć skrzydła i odebrać należną Ci nagrodę.

Bliźnięta 21.05 – 20.06
Jeżeli myślisz miły Bliźniaku, że na wszystko już za późno i znasz już wszystkie numery świata jesteś w grubym błędzie. Rok 2010 będzie nader często weryfikował Twoje naftalinowe podejście do życia. Zmienią się Twoje relacje z bliskimi, przyjaciółmi, rodziną i tymi, których nie przyłożyłbyś do rany. Wrogością i stroszeniem nic nie wskórasz. Jeżeli schowasz pazurki czeka Cię nagroda. Dobra praca, przyjazne otoczenie i uczucie, które tym razem trafi na żyzne serce. Ten rok może się stać niepohamowanym sprintem po sukces i uznanie. Nie zabraknie Ci ani energii ani sił. Wszystko co jest Ci potrzebne już masz, a więc bez wymówek. Tarot radzi jednak byś w pędzie nie stratował przyjaciół. Czas powitać przyszłość i raz na zawsze zatrzasnąć drzwi za czarną przeszłością. Bliźnięta czeka zmiana miejsca zamieszkania, otoczenia lub po prostu zmiany w mieszkaniu. Dwoista, pokrętna natura bliźniąt w tym roku nie da się tak bardzo we znaki otoczeniu. Wyjątkowo będziesz mógł zapanować nad sobą i pokazać światu lepszą twarz. Karty przestrzegają przed pochopnym braniem kredytów czy pożyczek. Jeżeli bardzo potrzebujecie, drogie bliźniaki, gotówki lepiej wizytę w banku odłożyć na drugą połowę roku.

Rak 21.06 – 22.07
Praca, praca, praca i dla odpoczynku…praca. Wyhamuj raku bo przeoczysz coś miłego od losu. Nie bierz już dodatkowych prac. Nie bierz na swoje barki zbyt dużo. Twoje baterie są na wykończeniu a ładowarki coś brakuje. W roku 2010 zwróć się o pomoc do bliskich, fachowców. Bez problemu pomogą i jeszcze podziękują! Czas już najwyższy by przestać biadolić i widzieć tylko muliste dno. Ten rok będzie przełomowy ze wszech miar. Kontakty rodzinne poprawią się  i będą książkowo wzorowe. Raki staną się oazami przychylności i miłości. Dary, jakie los szykuje rakom w 2010 roku będą typowe, ale jakże potrzebne i oczekiwane. Nadejdzie także, tak oczekiwany, sukces. Jednak raki nie osiągną go solo. Praca w grupie jakkolwiek niemiła rakom będzie niestety niezbędna. W drugie połowie roku wyjście z pustelni stanie się konieczne i bardzo jednocześnie owocne. Do sukcesu w interesach dojdziecie miłe raki na pewno, ale małymi krokami. Czas najwyższy przestać obrażać się o głupstwa i pod byle pozorem uciekać w pracę. Ktoś od dawna liczy na Twoje przeprosiny. Warto.


Lew 23.07 – 22.08
Miłość przepełni lwy po koniuszki grzyw. Lwy i Lwice będą pławic się przychylności partnerów obecnych i przyszłych. Związki obecne będą umocnione, przyszłe  zostaną zawarte. Zmiana stanu cywilnego i sercowego w pełni. Miłość przyjdzie sama, nie należy jej poganiać i przyspieszać biegu. Wystarczy być. W 2010 plany i zamiary mogą być spełnione. Nie obędzie się jednak bez pracy, która w przypadku lwów będzie polegać na mądrym wyborze. Pierwsza połowa roku upłynie na porządkowaniu relacji z bliskimi. Jednej znajomości nie da się uratować. Lepiej zakończyć ją teraz i z czystym kontem wejść w nowe życie. Z nawet najbardziej ciemnej piwnicy jest wyjście-wprost na słońce. W tym roku lwy będą zajmować się interesami, którym sprzyjać będzie praktycznie cały rok. Propozycja przystąpienia do spółki  czy pomoc w założeniu firmy pojawi się w ciągu trzech miesięcy. I wiele wskazuje na to, że tym razem to będzie właśnie strzał w dziesiątkę.
Panna 23.08.- 22.09
Panny płci obojga czekają zmiany. Duże, odczuwalne i dobre. Wkrótce nadejdzie czas podejmowania decyzji. Śmiało!  W tym roku wybory będą śmiałe i właściwe. Owoce zbierać będziecie na wiosnę, ale warto będzie czekać. Zeszłoroczne nadzieje spełzły na niczym, wspólnik okazał się niesolidny- to już za Tobą miła Panno. Karty zdecydowanie odradzają pakowanie się w szybki romans. Za dużo do stracenia, nim świeca się dopali  książę/księżniczka stanie się żabą i to niesmaczną, trudną do przełknięcia. Na otarcie łez po niedoszłym romansie los uszykuje Wam propozycję zarobienia dużych pieniędzy i kogoś bardzo miłego sercu na dokładkę. Ten rok zdecydowanie wykreśli Panny z ligi singli. Panny będą udzielać się towarzysko, błyszczeć i czarować. Słabe poczucie wartości wzmocni się wyraźnie. A to za sprawą zmian zewnętrznych i wewnętrznych. A jeżeli Pannom przyjdzie do głowy malowanie, remontowanie, projektowanie wnętrza mieszkalnego osiągną sukces niebywały. To samo czeka je na niwie pisarskiej czy naukowej. Nie ma rady, Panno, zwycięzcą tego roku będziesz właśnie Ty.
Waga 23.09- 23.10
Kładzenie na szali przeszłości i przeszłości nie jest najlepszym pomysłem miła Wago. W tym roku dobre szanse rysują się całkiem wyraźnie. Tylko nie lamentuj i nie drap ran. Z wiosną przyjdzie rozwiązanie zawiłej sprawy, która ciągnie się za Tobą od lat. Zakończenie fatalnej i niedobrej znajomości będzie najlepszą rzeczą jaką zrobisz dla siebie. Utorujesz drogę losowi, który nie zapomni o Tobie przy rozdziale dóbr uczuciowych i ekonomicznych. Nastanie ukojenie, spokój i przeświadczenie, ze wszystko będzie dobrze. Uzasadnione. Oszałamiających przełomów finansowych, na miarę milionerów, nie będzie, ale zapaść i wyprzedaże nie będą grozić. Przypływ energii w maju i czerwcu wygna leniwe Wagi z domów. Obudzi się w Was instynkt łowcy. Tak trzymać! Nowe znajomości zaowocują trwałym związkiem i pracą. W tym roku Wagi wyjątkowo  intensywnie zajmą się pracą charytatywną, społeczną i ogólnie pojętym pomaganiem. Satysfakcja gwarantowana.
Skorpion 24.10-23.11
Nie ma odwrotu, ten rok będzie należał do Was. Pierwsze zmiany zauważalne będą już w lutym. Nie będzie planów, które by się nie powiodły. Nawet wykluwający od lat projekt dojdzie do skutku i przyniesie spore pieniądze.  Wykonacie go sami albo z pomocą. A pomocników wyjątkowo nie zbraknie, wystarczy dać sygnał. Będzie czas na wzięcie oddechu i cieszenie się życiem. Dawno zapomnianą czynnością. Skorpiony, które chciałyby  obdarzyć świat nowym pokoleniem będą miały szanse urzeczywistnić plan. Pod choinką może być potrzebne jeszcze jedno zawiniątko. Odkładane, przekładane, zamiatane pod dywan sprawy urzędowe w końcu znajdą szczęśliwy i pożądany finał. W potyczkach partnerskich zwycięży ten, kto pierwszy się uśmiechnie. A Skorpionom uśmiech nie będzie schodził z twarzy, już to z powodu niezliczonych pochwał czy zachwytów nad nieprzeciętnymi zdolnościami październikowo-listopadowych przedstawicieli zwierzyńca..

Strzelec 22.11- 21.12
Oj, trzeba będzie wyostrzyć oczko, drogi Strzelcu. Tamten rok nie przyniósł dobrych strzałów a dumne  trofea smętne. Głównie sercowe. W tym roku z łowcy możesz zmienić się w samotnego tropiciela, ale przeszłości. Uwaga, możesz być postrzegany jako mrukliwy dziwak.
Los nie szykuje Ci  worka  z toną złotych monet , ale osiemdziesiąt kilo to chyba też nieźle.  Trudno. Będziesz się musiał zadowolić i tym. Pod koniec lipca znajdziesz się w oku cyklonu dobrych zdarzeń, które wstrząsną Twoim spokojnym, ospałym trybem życia. Sukces przyjdzie jednak pod warunkiem, że wyjaśnisz stare sprawy i uderzysz się w piersi. Chowanie głowy w piasek zatrzyma bowiem szczęśliwy pochód dobrego losu. I dobry związek przejdzie Ci koło nosa. W tym roku wyjątkowo dobrze przedstawiają się Twoje sprawy zawodowe. Pod koniec roku czeka Cię Strzelcu poważna zmiana planów i przewartościowanie poglądów. Takiego Strzelca  świat dopiero pokocha!

Koziorożec 22.12-19.01
Czas skończyć z ulubionym zajęciem – czarnowidztwem. Dopatrywanie się ciemnych kolorów na jasnym niebie  nie doprowadzi do niczego dobrego. Los w 2010 roku ma  dla Ciebie mnóstwo podarków i to pierwszej klasy. Pod warunkiem, że po nie sięgniesz, a do tego potrzeba podnieść głowę. Koziorożcu, możesz śmiało planować i rozpoczynać nowe życie, zawodowe, osobiste i jakie tylko. Jeżeli coś może Ci przeszkodzić to tylko Twoje czarne myśli. Niepotrzebnie. Zmiany nie nadejdą od razu, droga do sukcesu potrwa kilka  miesięcy, ale cel będzie warty i wyrzeczeń. Poprawie ulegną Twoje kontakty z rodzicami, dziećmi, przyjaciółmi. Przestań oszczędzać uczucia i dobre słowa. Pochwał kogoś kto bardzo się stara! Możesz zacząć także od zwykłego uśmiechu (nie półgębku)  na dobry początek. Odmowa kredytu tylko na chwilę zatrzyma realizację planów bo w na wiosnę sytuacja zmieni się diametralnie, a wtedy nic już nie stanie na przeszkodzie żebyś został Koziorożcem sukcesu.

Wodnik 20.11-18.02
Dobry dom, rodzina, miłość, przyjaciele- to wszystko dla Ciebie. Potrzeba tylko troszkę się przyłożyć. W rozdeptanych butach jest wygodnie, ale na wędrówkę po 2010 roku już się nie nadadzą. Rok ten będzie  dla wszystkowiedzących  wodników trudny. Powściągnij drogi wodniku  reakcję  na  zmiany czy  drobną krytykę. Wodospady nastrojów mogą zdominować wszystkie  Twoje zachowania , więc uważaj. Nie wszyscy będą  wstanie połapać się w tej huśtawce. Nie pozwól  też żeby zwyciężyła gnuśna  woda czarna. Przeciwności losu okażą się tylko małymi przeszkódkami na drodze do sukcesu.   Nie dopatruj się we wszystkich swoich wrogów, masz więcej dobrych ludzi wokół niż myślisz. Szczęśliwy koniec planów nastąpi bez walki z cieniem. Nie ukrywaj sowich talentów i zdolności przed sobą samym. Już się nie wymigasz, wykorzystasz wiedzę i doświadczenie zwłaszcza to życiowe.   Koniec roku może oznaczać wyjazd za granicę do pracy lub za ukochana osobą. Nie będzie cudownie od razu, ale potem…

Ryby 19.02 – 20.03
Osoby spod znaku ryb mogą czuć się prawdziwymi  szczęściarzami! Czego się nie dotkną zmieni się w złoto.  W rok 2010 Ryby wkroczą z czystym kontem błędów, niedociągnięć i pretensji. Już na od stycznia będziecie zwycięzcami. Karty nie widza żadnych poważnych przeszkód by osiągnąć to co tylko chcecie.
W październiku sprawy zawodowe wejdą w fazę sukcesu totalnego. Interesy wyśmienite, egzaminy na piątki, finanse doskonałe  itd. Nie zapominajcie jednak o  życiu uczuciowym  i rodzinnym. Dacie radę! W sprawach sercowych  ryby obojga płci osiągną spokój serca i tak potrzebną  stałość. Nawet jeżeli coś po drodze zrobią wbrew  i tak spadną na cztery płetwy. Ryby pojedyncze w tym roku maja najwięcej szans na pływanie w akwarium w parach.

info: Wróżka Naima

Placówki Medyczne

 Placówki Medyczne:

 • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Nowej Górze
  Nowa Góra 425
  32-065 Krzeszowice
  tel.: 12 283 50 15
 • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Tenczynku
  Tenczynek 810
  32-067 Tenczynek
  Tel.: 12 282 17 88
 • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Zalasiu
  Zalas  510
  32-065 Krzeszowice
  Tel.: 12 283 60 60
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice”
  Daszyńskiego 1
  32-065 Krzeszowice
  Tel.: 12 282 00 22
  E-mail: info@rehabilitacja-krzeszowice.pl
  Strona www: www.rehabilitacja-krzeszowice.pl/
 • Pogotowie Ratunkowe
  Legionów Polskich 6
  32-065 Krzeszowice
  Tel.: alarmowy 999 lub z tel. komórkowego 112, 12 422 29 99
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „VIMED” Podstawowa Opieka Zdrowotna
  Szkolna 4
  32-065 Krzeszowice
  Tel.: 12 282 89 82
  E-mail: p_kow@poczta.fm
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Praktyka Lekarza Rodzinnego
  Wyki 10
  32-065 Krzeszowice
  Tel.: 12 282 65 80
  E-mail: sowaww@poczta.onet.pl
 • Poradnia Pulmunologiczna
  lek. med. Teresa Szczurek
  Krakowska 31 (budynek Oknolit-u)
  32-065 Krzeszowice
  Tel.: 012 282 65 05 Fax.: 012 283 06 31
  E-mail: doktorteresa@interia.pl
 • Niepubliczny Zakład Opieki zdrowotnej KORMED SA
  Wola Filipowska 931
  32-065 Krzeszowice
  Tel.: 12 283 70 23
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologii Rodzinnej
  ks. Mieczysława Mądrzyka 36
  32-067 Tenczynek
  Tel. kom.: 602 328 146

Centrum Zdrowia Krzeszowice

Zespół Przychodni i Ośrodków Zdrowia
Dyrektor – lek. med. Roman Matysik
Legionów Polskich 30
32-065 Krzeszowice
Tel.: 12 282 04 01 Fax.: 12 282 00 51
E-mail: KCZ.LP@interia.pl
W strukturze „Krzeszowickiego Centrum Zdrowia” działają:

 

 

Przychodnia Rejonowa w Krzeszowicach, ul. Legionów Polskich 30:

 • Poradnia Ogólna – 12 282 02 87
 • Poradnia Dziecięca – 12 282 05 35
 • Poradnia Kardiologiczna – 12 282 05 35
 • Poradnia K – 12 282 08 36
 • Stomatologia – 12 282 64 86
 • Pielęgniarka Środowiskowa – 12 282 64 87
 • Pracownia Analityki – 12 282 12 61
 • Gabinet Zabiegowy – 12 282 11 00
 • Położne Środowiskowe – 12 282 08 36


Przychodnia Rejonowa w Krzeszowicach, ul. Krakowska 8:

 • Poradnia Pulmunologiczna – 12 282 02 85
 • Poradnia Otolaryngologiczna – 12 282 11 96
 • Poradnia Gastrologiczna – 12 282 11 96
 • Poradnia Okulistyczna  – 12 282 15 41
 • Poradnia Reumatologiczna – 12 282 15 41
 • Poradnia Chirurgiczna – 12 282 12 63
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego – 12 282 02 85
 • Poradnia Dermatologiczna  – 12 282 12 63
 • Poradnia Rehabilitacyjna – 12 282 12 63
 • Poradnia Diabetologiczna – 12 282 15 41
 • Poradnia Endokrynologiczna – 12 282 15 41
 • Poradnia Neurologiczna – 12 282 12 63
 • Poradnia Urologiczna – 12 282 02 85
 • Poradnia Medycyny Pracy – 12 282  11 96
 • Pracownia Fizjoterapii – 12 282 03 25

Kontakt

Masz do przekazania pilną wiadomość, bądź chcesz podzielić się z nami informacją, która Twoim zdaniem może zainteresować innych czytelników…
Jeśli coś Cie bulwersuje lub wzrusza… wyjątkowo cieszy lub smuci…
Gdy widzisz krzywdę innych i sam jesteś bezradny…
Gdy wszystko i wszyscy stają przeciwko Tobie…
My jesteśmy obok i służymy pomocą.

 

Całodobowy Krzeszowicki Serwis Internetowy www.dolinainformacji.pl

 

Krzeszowicki Serwis Internetowy – kontakt z redakcją:

 • Redaktor Naczelny: Marian Lewicki
 • Redakcja: redakcja@dolinainformacji.pl
 • Sprawy Techniczne: kontakt@dolinainformacji.pl
 • Reklama: mlewicki@dolinainformacji.pl
 • Telefon interwencyjny – Całą Dobę: 668-915-516